Zahájení kurzu TOP GUN 2020

Zde najdete novinky a zprávy z výcviku, o které se s vámi chceme podělit. Do této sekce mohou přispívat jen členové TOP GUN.
Uživatelský avatar
Bimbac
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 472
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Zahájení kurzu TOP GUN 2020

Nový příspěvek od Bimbac »

Vážení kolegové,

letos v březnu bude otevřen nový kurz TOP GUN. Datum bude upřesněno. Létat budeme v pátky a soboty, pokud nebude jiný společný program, například společný výcvik AVS nebo kampaň.

Přihlásit se můžou jedině absolventi základního výcviku 1. Flight MB2, kteří předloží certifikát o splněné závěrečné zkoušce.

Na zahájení kurzu proběhne úvodní briefing na TS MB2, kde budou studenti seznámeni s průběhem kurzu, požadavky a systémem přezkoušení. Další informace jsou dostupné zde:

Informace o výcviku TOP GUN
Odznaky kvalifikace pilotů

Prosím zájemce, aby potvrdili svou závaznou přihlášku odesláním Soukromé zprávy mně nebo Paurovi, kde uvedou typ letounu, na kterém budou létat (F/A-18C cvičí @Bimbac, F-16C @PauraCZ) a zašlou kopii certifikátu o ukončení základního výcviku. Předpokladem je pochopitelně registrace na našem fóru - pokud ještě nejste zaregistrovaní. Do uživatelské skupiny TOP GUN vám udělíme přístup až po absolvování úvodního briefingu.

Upozorňuji, že existují tři způsoby, jakým lze kurz ukončit: buď jej úspěšně absolvujete, skončíte na vlastní žádost, nebo vás vyhodíme. Poslední uvedený případ nastane v momentě, kdy nebudete dlouhodobě plnit své povinnosti, nebo budete soustavně porušovat naše pravidla.

Všem studentům přeji hodně zdaru a pevné nervy, a instruktorům hlavně trpělivost! 8-)
 • Kodex studenta
 1. K výcviku jste se přihlásili dobrovolně. Toto mějte vždy na paměti.
 2. Instruktoři jsou tu od toho, aby vám předali své tvrdě vydobyté zkušenosti a poznatky. Záleží jen na vás, jak je budete poslouchat, ale pokud vám nepůjdou věci tak, jak chcete, nehledejte chybu v nich.
 3. Účast na výcvikových letech je povinná. Pokud budete opakovaně a bez řádné omluvy chybět, budete vyloučeni. Instruktoři nemají na práci jen vás a mají i jiné potřeby, jak trávit svůj čas.
 4. Pečlivě si prostudujte veškeré dokumenty k výcviku, které dostanete. Neznalost neomlouvá.
 5. Pokud něčemu nerozumíte nebo potřebujete něco vysvětlit, nebojte se zeptat. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.
 6. Pomáhejte druhým i sobě navzájem. Jsme tým, létáme jako tým a bojujeme jako tým.
 7. Nikdy nelétejte osamoceni! Pokud se ztratíte a nemáte spojení, vraťte se na základnu. Pokud je poblíž nějaká skupina přátelských letounů, přidejte se k nim.
 8. Nezapomínejte, že stíhač je především bojovník. Jde o přežití a splnění úkolu, a to přesně v tomto pořadí. Pokud nepřežijete dnes, nemůžete bojovat zítra.
 9. Do žádné situace se nevrhejte po hlavě. Vždy mějte plán, jak postupovat a co dělat. Pokud si ho udržíte v hlavě během boje, nemusíte nad ním přemýšlet a tříštit tak pozornost.
 10. Pro bojové létání platí toto pravidlo: Letět – Navigovat – Komunikovat. Pořadí je důležité a ani na jedno nesmíte zapomenout. Mějte letoun vždy pod kontrolou, pokud ji máte, zjistěte, kde jste a kam se potřebujete dostat, a udržujte spojení.
 11. Pokud dostanete špatnou známku nebo vám instruktor něco vytkne, věřte, že to dělá jen pro vaše dobro. Jenom takto zjistíte, kde máte rezervy a kde je třeba přidat.
 12. Pracujte sami a aktivně. Toto není mateřská školka, nikdo vás tu nebude vodit za ručičku. Pokud budete projevovat zájem a budete se ptát, nikdo vás neodmítne.
 13. Nejde nám o to vás ponížit nebo odrovnat, chceme z vás dostat jen to nejlepší. Pokud sami cítíte, že na to nemáte, můžete skončit. Není to žádná ostuda!
 14. Mějte na paměti, že být bojovým pilotem je velmi náročné a jen přibližně 2 % populace pro to mají předpoklady.
 15. Naše pravidla existují kvůli naší i vaší bezpečnosti, efektivnímu výcviku a tomu, aby vše běželo hladce. Nejsou určena k diskusi a nejsou přizpůsobitelná. Jsou jen dva způsoby, jak se podle nich zařídit: dodržovat je, nebo odejít.
EDIT: Začátek kurzu byl přesunut na březen. Omlouvám se, ale musím ještě dodělat zkoušky. :mrgreen:


Naposledy oživil Bimbac v ned 02. úno 2020 9:41:58


Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Instruktor TOP GUN, ATC/GCI Instruktor
Obrázek Obrázek
Odpovědět
 • Podobná témata
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů