Zahájení kurzu TOP GUN 2020

Zde najdete novinky a zprávy z výcviku, o které se s vámi chceme podělit. Do této sekce mohou přispívat jen členové TOP GUN.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bimbac
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 394
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Zahájení kurzu TOP GUN 2020

Příspěvek od Bimbac » pon 06. led 2020 11:53:03

Vážení kolegové,

letos v lednu bude otevřen nový kurz TOP GUN. Datum bude upřesněno, ale určitě se bude jednat o druhou polovinu ledna. Létat budeme v pátky a soboty, pokud nebude jiný společný program, například společný výcvik AVS nebo kampaň.

Přihlásit se můžou jedině absolventi základního výcviku 1. Flight MB2, kteří předloží certifikát o splněné závěrečné zkoušce.

Na zahájení kurzu proběhne úvodní briefing na TS MB2, kde budou studenti seznámeni s průběhem kurzu, požadavky a systémem přezkoušení. Další informace jsou dostupné zde:

Informace o výcviku TOP GUN
Odznaky kvalifiace pilotů

Prosím zájemce, aby potvrdili svou závaznou přihlášku odesláním Soukromé zprávy mně nebo Paurovi, kde uvedou typ letounu, na kterém budou létat (F/A-18C cvičí @Bimbac, F-16C @PauraCZ) a zašlou kopii certifikátu o ukončení základního výcviku. Předpokladem je pochopitelně registrace na našem fóru - pokud ještě nejste zaregistrovaní, uveďte do důvodu registrace "Kurz TOP GUN 2020". Do uživatelské skupiny TOP GUN vám udělíme přístup až po absolvování úvodního briefingu.

Upozorňuji, že existují tři způsoby, jakým lze kurz ukončit: buď jej úspěšně absolvujete, skončíte na vlastní žádost, nebo vás vyhodíme. Poslední uvedený případ nastane v momentě, kdy nebudete dlouhodobě plnit své povinnosti, nebo budete soustavně porušovat naše pravidla.

Všem studentům přeji hodně zdaru a pevné nervy, a instruktorům hlavně trpělivost! 8-)
 • Kodex studenta
 1. K výcviku jste se přihlásili dobrovolně. Toto mějte vždy na paměti.
 2. Instruktoři jsou tu od toho, aby vám předali své tvrdě vydobyté zkušenosti a poznatky. Záleží jen na vás, jak je budete poslouchat, ale pokud vám nepůjdou věci tak, jak chcete, nehledejte chybu v nich.
 3. Účast na výcvikových letech je povinná. Pokud budete opakovaně a bez řádné omluvy chybět, budete vyloučeni. Instruktoři nemají na práci jen vás a mají i jiné potřeby, jak trávit svůj čas.
 4. Pečlivě si prostudujte veškeré dokumenty k výcviku, které dostanete. Neznalost neomlouvá.
 5. Pokud něčemu nerozumíte nebo potřebujete něco vysvětlit, nebojte se zeptat. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.
 6. Pomáhejte druhým i sobě navzájem. Jsme tým, létáme jako tým a bojujeme jako tým.
 7. Nikdy nelétejte osamoceni! Pokud se ztratíte a nemáte spojení, vraťte se na základnu. Pokud je poblíž nějaká skupina přátelských letounů, přidejte se k nim.
 8. Nezapomínejte, že stíhač je především bojovník. Jde o přežití a splnění úkolu, a to přesně v tomto pořadí. Pokud nepřežijete dnes, nemůžete bojovat zítra.
 9. Do žádné situace se nevrhejte po hlavě. Vždy mějte plán, jak postupovat a co dělat. Pokud si ho udržíte v hlavě během boje, nemusíte nad ním přemýšlet a tříštit tak pozornost.
 10. Pro bojové létání platí toto pravidlo: Letět – Navigovat – Komunikovat. Pořadí je důležité a ani na jedno nesmíte zapomenout. Mějte letoun vždy pod kontrolou, pokud ji máte, zjistěte, kde jste a kam se potřebujete dostat, a udržujte spojení.
 11. Pokud dostanete špatnou známku nebo vám instruktor něco vytkne, věřte, že to dělá jen pro vaše dobro. Jenom takto zjistíte, kde máte rezervy a kde je třeba přidat.
 12. Pracujte sami a aktivně. Toto není mateřská školka, nikdo vás tu nebude vodit za ručičku. Pokud budete projevovat zájem a budete se ptát, nikdo vás neodmítne.
 13. Nejde nám o to vás ponížit nebo odrovnat, chceme z vás dostat jen to nejlepší. Pokud sami cítíte, že na to nemáte, můžete skončit. Není to žádná ostuda!
 14. Mějte na paměti, že být bojovým pilotem je velmi náročné a jen přibližně 2 % populace pro to mají předpoklady.
 15. Naše pravidla existují kvůli naší i vaší bezpečnosti, efektivnímu výcviku a tomu, aby vše běželo hladce. Nejsou určena k diskusi a nejsou přizpůsobitelná. Jsou jen dva způsoby, jak se podle nich zařídit: dodržovat je, nebo odejít.


Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Instruktor TOP GUN, ATC/GCI Instruktor
Obrázek

Odpovědět