Tréning - Zostrelovanie osvetlujcich bômb

Vše, co se týká instalace, provozu a nastavení simulátoru DCS World.
Odpovědět
Molnija1985
VIP člen
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Molnija1985 » ned 15. zář 2019 14:03:02

Ahojte,

priatelia, robím si interné výcvikové misie pre MiG-21Bis (snažím sa vychádzať z metodických podkladov ČSLA/VVS z časov dávnych keď bohovia boli malicherní a ženy nepoznali žiletky). Scenár:
- 2x MiG-21Bis (vedúci nesie osvetľujúce padákové bomby, vedený nesie rakety vzduch-vzduch s tepelným čidlom)
- vedúci vo výške 8000 m, 600km/h vstupuje do výcvikového priestoru a (v strede výcvikového priestoru) odhadzuje padákové osvetľujúce bomby, mení kurz a výšku a rýchlo opúšťa výcvikový priestor
- vedený vstupuje do výcvikového priestoru (vedúci je mimo výcvikového priestoru, hlásenie rádiom) vyhľadáva ovetľujúce bomby, zameriava raketami a zostreluje

a práve so zameraním osvetľujúcej bomby mám v DCS problém, ide o starú sovietsku padákovú osvetlujúcu bombu (na názov si teraz nespomeniem, ale vznikla z platformy FAB-50/100). Jednoducho vôbec mi ju IR nezachytí. Skúšali ste niekedy niekto niečo podobné (MiG-21Bis)?

s pozdravom
Molňas

Zakladatel původního UVP, Čestný člen TOP GUN / Original UVP Founder, TOP GUN Honorary Member
Obrázek

PauraCZ
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PauraCZ » ned 15. zář 2019 17:12:12

Tohle nikdo nezkoušel.
Když říkáš že IR nejde, tak není nasimulovaná tepelná stopa pro osvětlující bomby.
Kvalifikovaný Instruktor TOP GUN a Instruktor letky =MB2= 1.Flight - Falcon Flight
Obrázek Obrázek

Molnija1985
VIP člen
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Molnija1985 » ned 15. zář 2019 17:36:11

Hmm, tiež ma to napadlo, hádam čoskoro pridajú a nasimulujú KT-04. Inak pridávajú rôznu cvičnú muníciu ale pritom nepridajú prostriedky na cvičenie...
Zakladatel původního UVP, Čestný člen TOP GUN / Original UVP Founder, TOP GUN Honorary Member
Obrázek

DeMonteur
Instruktor
Instruktor

Příspěvek od DeMonteur » čtv 19. zář 2019 18:57:15

Testoval som to na Mi-8. Ako fléry osvetlovacie pumy fungovali relatívne dobre. Strely z AI MANPADov dokázali odklonit dostatočne na to aby neboli pre vtuľník nebezpečné. inak u modernejších hlavíc (cca 2gen) je možné že sa na zábleskové pumy nebudú chytať keďže sú navrhnuté na detekciu IR spektra z motorov. (neviem do akej miery je toto nasimulované v DCS. Zdá sa mi že len pravděpodobnosťou zachytenia a straty ciela pri použití ECM.
Letový instruktor / Flight Instructor
Obrázek

Odpovědět