Nové PC na DCS

Vše, co se týká železa nebo programového vybavení. Jen pro věcnou diskusi, srovnání, nebo rady. Žádné reklamy nebo války!
Odpovědět
Molnija1985
VIP člen
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Nové PC na DCS

Příspěvek od Molnija1985 » pát 13. zář 2019 17:59:17

Ahojte dievčatá,

plánujem nákup nového PC pre DCSko, mám takú jednu "debilnú úchylku" (citujem moju ženu) každé 3 - 4 roky meniť PC kvôli DCS. Viem, že teraz je nový RYZEN, avšak osobne si myslím, že pre DCS je stále najlepší Intel, preto ostávam naďalej verný Intelu v kombinácii s "džíforsom". DCSkársky engine Edge je stavaný práve pre Intel, viem, že teraz bude lepšia podpora multithreadingu implementovaná do Edge koncom roka, avšak stále podľa mňa najlepšia voľba bude Intel. Plánujem túto zostavu:

ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING
Intel Core i9-9900K
NOCTUA NH-D15
HyperX 32 GB Kit DDR4 3200 MHz CL16 XMP RGB Predator
ASUS ROG STRIX GAMING GeForce RTX2070S A8G
WD Black 1 TB
WD Black SN750 NVMe SSD 500 GB
Fractal Design Define C TG
Corsair RM750x (2018)

Momentálne mám Intel i7 7700K, 16GB RAM DDR4, Z270F, GTX 1070 a maximum FPS v priemere okolo 30 na max detailoch na mojich misiách (žiaľ ja robím prasácke misie s 400 objektami na mape a s niekoľkými tuctami triggerov :D). Rád sa hrajkám v ME. Prosím máte niekto skúsenosti s touto zostavou v DCS, aká je vaša spokojnosť?

rehoľná sestra v zastúpení feministickou organizáciou alias "Molňas"

Zakladatel původního UVP, Čestný člen TOP GUN / Original UVP Founder, TOP GUN Honorary Member
Obrázek

danvac
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Nové PC na DCS

Příspěvek od danvac » sob 14. zář 2019 18:02:59

9700K bude stacit a za usetreny penize si kup Oculus Rift S. :o
Obrázek

Molnija1985
VIP člen
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Nové PC na DCS

Příspěvek od Molnija1985 » ned 15. zář 2019 9:16:16

Dosť sa bojím VR, ono tá technika dosť klame mozog a stredné ucho...s VR ešte pár rokov počkám, kým to bude riadne otestované. :D
Zakladatel původního UVP, Čestný člen TOP GUN / Original UVP Founder, TOP GUN Honorary Member
Obrázek

danvac
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Nové PC na DCS

Příspěvek od danvac » ned 15. zář 2019 9:37:09

Tak vis co, koupit to muzes a pak vratit do 14 dnu...ale nekoupeni nikdy vratit nejde. ;-)

Kazdopadne letat Mi-8 s VR je radost. Dej vedet, az budes mit hotovy pocitac, at muzu naplanovat polet Albatrosu, toho bych rad ve VR konecne vyzkousel.
Obrázek

Bimbac
Administrátor
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nové PC na DCS

Příspěvek od Bimbac » ned 15. zář 2019 9:40:57

Já osobně bych se VR nebál, ale mám výhodu z reálného létání :D

Co se týče základní desky, stavím počítače na deskách Gigabyte už 20 let a nikdy mě žádná nezklamala, u ASUSů jsem zaznamenal časté reklamace. Dneska spousta firem dělá téměř všechno, ale v něčem jsou nejlepší. Namátkou SAMSUNG v monitorech a SSD, EIZO v profi-monitorech, Gigabyte v základních deskách, Kingston v pamětech, Seagate v pevných discích (HDD). To jsem si nevycucal z prstu, počítače stavím už víc než čtvrt století.

Počítač by měl být nejen rychlý, ale hlavně spolehlivý. Cena je věc každého - někdo má 30 000 jako strop, někomu je 250 000 málo. Důležité je to, že je to pro tebe - jak to chceš, tak si to udělej ;) Já ještě řeším grafiku, uvidím, jestli AMD vydá do konce roku nové Hi-endové karty, pokud ne, jdu do RX 5700 XT. Je to to jediné, co mi momentálně brzdí komp.
Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Instruktor TOP GUN, ATC/GCI Instruktor
Obrázek

Molnija1985
VIP člen
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Nové PC na DCS

Příspěvek od Molnija1985 » ned 15. zář 2019 15:46:16

Ja práveže, čo si 15 rokov (pomerne pravidelne) skladám PC, tak mám veľmi dobré skúsenosti s ASUSom - konkrétne s ROG STRIX verziou (dávnejšie TOG). Aj chalani čo pracujú v HW mi viacej odporúčajú ASUS. Práveže ASUS je síce drahší ale poskytuje aj väčšie benefity v podobe kapánek vyššej frekvencie taktov a osobne som si dosť zvykol aj na ASUS software. Ale samozrejme sto ľudí - sto chutí. Niekto by napr. nešiel do Gigabytu a niekto zasa do ASUSu. Aké máš skúsenosti s M2 SSD? Inak čo sa týka GPU od AMD, tak podľa benchmarkov až tak veľa nezískaš, osobne som sa rozhodol pre RTX 2070 Super, 2080 Super a Ti je zatiaľ dosť predražená a ďalšie dva roky čakať nebudem (aj tak bude zas niečo novšie na trhu).
Obrázek

Bimbac
Administrátor
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nové PC na DCS

Příspěvek od Bimbac » ned 15. zář 2019 15:57:45

Souhlasím s tím, každému vyhovuje něco jiného, já mluvím ze své vlastní zkušenosti.

M2 SSD je fajn, ale je potřeba si pohlídat vzájemnou kompatibilitu disku a základní desky. Protože to žere PCI-E linky, musíš si pohlídat i to, aby jsi neměl něco pověšeného na portu, se kterým se dělí o připojení. Jinak je to díky použité sběrnici težké dělo. Na AMD jsem přešel v době Radeounů 9700 Pro a nikdy jsem nelitoval. NVidia nedělá vůbec špatné karty, ale chce za ně dost těžké peníze. Mně osobně stačí, když mi simulátor dává 60+ FPS a kupovat si kartu za cenu téměř celého nového počítače... do toho bych fakt nešel. Navíc mám monitor s FreeSync, takže AMD jasná volba. Asi si pořídím aktuálně nejsilnější model RX 5700XT, čekat se mi na nový hi-end nechce a na DCS to stačí bohatě.
Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Instruktor TOP GUN, ATC/GCI Instruktor
Obrázek

Odpovědět