Oznámení o ukončení provozu

Vážení kolegové a příznivci UVP, toto diskusní fórum ukončí dne 31.12.2024 svůj provoz!

Není již možné registrovat nové uživatelské účty a fórum je přepnuto do režimu Jen pro čtení - čili už nelze vkládat nová témata ani příspěvky. V tomto režimu bude fórum fungovat až do konce tohoto roku (31.12.2024), poté dojde k jeho odstranění ze serveru a k vymazání databáze. Proto, pokud je na něm něco, co byste chtěli zachránit, máte do uvedeného data možnost si vše stáhnout. Přihlášení ke stávajícím uživatelským účtům funguje bez omezení až do dne ukončení provozu.

F16 a výcvik na MB2

Místo pro neformální pokec o čemkoli, i o věcech, které přímo nesouvisí s výcvikem a létáním.
Uživatelský avatar
Gringo
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 28. srp 2019 5:43:29

F16 a výcvik na MB2

Nový příspěvek od Gringo »

Zdravím vespolek,
chci se zeptat. Bude po vydání F16 možné absolvovat s tímto strojem základní vycvik pod hlavičkou MB2? Bylo mi řečeno, že hlavním strojem je zde Hornet. Ten mám zakoupen také, ale hodlám se primárně věnovat právě F16.
Díky za odpověď
G.

Edit : plánujete případné začlenění F16 do svých COOP misí ?
Uživatelský avatar
Bimbác
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

F16 a výcvik na MB2

Nový příspěvek od Bimbác »

Vítej u nás!

Ohledně základního výcviku určitě odpoví @PauraCZ . A co se týče Editu: to je otázka na autory misí, v naší základní misi pro společný výcvik bude určitě, jak za modré, tak i za Agresory. V bojových misích zatím těžko říct, záleží na tom, jak rychle bude ED implementovat výzbroj a avioniku.
Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Qualified Instructor - Naval Aviator, Qualified Instructor - AWACS
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
PauraCZ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 282
Registrován: stř 18. kvě 2016 11:45:25
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

F16 a výcvik na MB2

Nový příspěvek od PauraCZ »

Hoj

začnu snad pozitivně:
- do misí/kampaně Tah Perským Jezdcem bude F16 určitě začleněna pokud do ní bude aspoň dvojce pilotů do každé mise. Záleží však jak psal Bimbác kolik systému bude v Early Access verzi dostupných. Tady: https://forums.eagle.ru/showthread.php?t=241132 Třeba ke konci roku toho bude umět stejně jako Hornet.

-počet pilotů co si F16 pořizuje není moc. U nás je to tak 3-4lidi z 15.

-A teď ten výcvik na MB2. Za mě už se soustředím na F-18 a druhé letadlo beru F-14, ostatní letadla postupně zapomínám a oproti Hornetu už mě ani ničím moc nelákají.
Tedy F-16 si neplánuji pořizovat proto, abych stejně létal s Hornetem. Jak jsem zmínil v jednom ze svých videí, když by se chtěl někdo se mnou učit Vipera, musel by mi ho koupit.
Nechci tě tím odlákat od naší komunity. Je třeba možné že jeden z našich dalších zkušených pilotů si F16 pořídí a mohl by na ní základní výcvik provádět.
Nehledě na to že výcvik MB2 je zaměřený na letové postupy, komunikaci a navigaci, nevěnuji se výuce letadla. Z toho plyne, že výcvik můžeme letět v tvojí F16 a já ve svém Hornetu.

Do zprávy jsem ti poslal údaje na náš Teamspeak, kde se toho dozvíš nejvíc.
Kvalifikovaný Instruktor TOP GUN a Instruktor letky =MB2= 1.Flight - Falcon Flight, Intermediate Flight Controller
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Gringo
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 28. srp 2019 5:43:29

F16 a výcvik na MB2

Nový příspěvek od Gringo »

Díky za info.
Přesně tenhle typ výcviku jsem měl na mysli. F16 se tak nějak naučím ovladat sám, počítám, že toho bude mít dost společného s F16 jak ji znám z BMS, hlavně co se týče ovládacích prvků a jejich funkcí.
Uživatelský avatar
Bimbác
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

F16 a výcvik na MB2

Nový příspěvek od Bimbác »

Na F-16 chtějí lítat hlavně @Mustafa a @Bartsoft, tak se můžeš domluvit s nimi. Ono je to totiž hlavně o tom, že tyto letouny jsou už tak složité, že kompletně si pamatovat všechny postupy a funkce avioniky je prakticky nemožné.

Já osobně si šestnáctku koupil, ale spíš kvůli testům, než že bych ji nějak těžce prožíval. Hornet a Harrier, to jsou moje preference.

Odesláno z mobilního telefonu pomocí Tapatalk
Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Qualified Instructor - Naval Aviator, Qualified Instructor - AWACS
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Gringo
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 28. srp 2019 5:43:29

F16 a výcvik na MB2

Nový příspěvek od Gringo »

Mohl by se tady prosím ozvat, ten kdo má v plánu létat s F16 ?
Děkuji
Uživatelský avatar
Gimloo
Instruktor
Instruktor
Příspěvky: 56
Registrován: pon 09. kvě 2016 9:01:28
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

F16 a výcvik na MB2

Nový příspěvek od Gimloo »

Jak psal Bimbac létat sní bude Mustafa, Bartsoft a i já ..
TOP GUN Honorary Member / Čestný člen TOP GUN a Instruktor letky =MB2= 1.Flight - Falcon Flight
ObrázekObrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Mustafson
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 103
Registrován: stř 04. kvě 2016 12:13:22
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

F16 a výcvik na MB2

Nový příspěvek od Mustafson »

Zdarec draci.
No hele litat 16 plánuju,ale spíš až od příštího roku,jelikož koncem října odlétám a vracím se v lednu.Pokud se do konce října nějak razantně nezmění počasí tak lítám naživo,takže tento rok je s lítání asi konec.
Mějte se a letu zdarec ptáci.
M.
I love the smell of the jet fuel in the morning.

Flight Instructor, Junior Flight Controller
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Gringo
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 28. srp 2019 5:43:29

F16 a výcvik na MB2

Nový příspěvek od Gringo »

Gimloo píše: sob 31. srp 2019 14:54:35 Jak psal Bimbac létat sní bude Mustafa, Bartsoft a i já ..
Pokud bude možnost, rád se přidám.
Uživatelský avatar
Gimloo
Instruktor
Instruktor
Příspěvky: 56
Registrován: pon 09. kvě 2016 9:01:28
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

F16 a výcvik na MB2

Nový příspěvek od Gimloo »

Přidat se můžeš kdykoliv na TS MB2 aniž bis musel mít F-16. Jde o to že si můžeš rozšířit obzor z ostatními kolegy piloty. A probrat případný ten výcvik.
TOP GUN Honorary Member / Čestný člen TOP GUN a Instruktor letky =MB2= 1.Flight - Falcon Flight
ObrázekObrázek Obrázek
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů