Časté otázky a odpovědi na téma Fórum

Informace o všem, co se týká provozu a údržby fóra a důležitá sdělení, které byste si určitě měli přečíst.
Pravidla fóra
 • Příspěvky mimo téma (Off-topic) budou mazány.
 • V tomto fóru je zakázáno dodatečně upravovat a mazat příspěvky. Proto dávejte pozor, co píšete!
Uživatelský avatar
Bimbac
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 467
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Časté otázky a odpovědi na téma Fórum

Nový příspěvek od Bimbac »

Vážení kolegové a kolegyně,

toto téma je takovým souhrnem věcí, které vám vrtají hlavou. Pokud zde odpověď na svou otázku nenajdete, není nic jednoduššího než ji sem napsat a já nebo někdo povolaný se ji pokusíme zodpovědět.

Ještě podotýkám, že pokud máte nějaký technický problém s fungováním našeho fóra, něco byste chtěli změnit, odstranit, nebo vylepšit, máme tu Knihu přání a stížností.

Otázka: Proč, když se zaregistruji, tak mi musí příspěvky schvalovat moderátor?

Odpověď: Je to z toho důvodu, abychom předešli spamování. Ne všichni se chovají slušně, proto se musíme nějak chránit.

Otázka: Máte tu i privátní fóra? A pokud ano, proč je nevidím?

Odpověď: Pochopitelně máme, a nevidíte je z toho důvodu, že do nich nemáte přístup. Každá skupina nebo letka má u nás své privátní fórum, kam ale mohou právě a jenom členové. Je to kvůli tomu, že některé věci nebo témata nepatří na oči široké veřejnosti, což neznamená nic jiného, že pokud k nim chcete mít přístup, musíte být jejich členem. Určitě jste si v Legendě všimli, že tu máme vícero skupin. O vstup do některých si můžete požádat, do některých vám umožní přístup správci - v každém případě, členství je třeba si zasloužit splněním určitých požadavků.

Otázka: Jaké jsou podmínky pro získání plných uživatelských práv na tomto fóru?

Odpověď: V podstatě jen jediná podmínka, a navíc velmi jednoduchá: napsat 3 (slovy tři) příspěvky do jakékoli diskuse - tyto první příspěvky vám ovšem musí schválit moderátor příslušné sekce. Jediná výjimka z tohoto pravidla platí pro naše partnery, protože se známe a věříme si navzájem. Je to hlavně opatření proti spamu a určitá pojistka: nejprve nám ukažte, že si zasloužíte naši důvěru, a my vám budeme věřit. Avšak pozor, důvěra se těžko získává a lehce ztrácí! Proto si pamatujte, že na tomto fóru platí jistá pravidla a ta se striktně a bez výjimek dodržují. Pokud se budete chovat v souladu s pravidly, určitě budete spokojeni a bude se vám u nás líbit. Pokud budete pravidla porušovat, přijmeme vůči vám opatření, popsaná v pravidlech. Máme tu i trestnou skupinu (veřejnosti skrytou), jejíž členové jsou pod neustálým dohledem moderátorů. Pokud se do ní dostanete, vaše práva budou silně omezena, než se obnoví ona důvěra. Je jen na vás, zda bude toto opatření použito, či nikoli.

Otázka: Proč bych měl dodržovat nějaká hloupá pravidla? Máme svobodu projevu a žijeme ve svobodné zemi!

Odpověď: To je jistě pravda, ale svoboda je spojena se zodpovědností, což si spousta lidí neuvědomuje. UVP jakožto provozovatel tohoto webu a fóra je vázán Ústavou a zákony České republiky, stejně jako každý jednotlivec a občan tohoto státu. Proto jsou určitá pravidla, která musíme dodržovat i my, a totéž chceme po vás. Každý uživatel, který se zaregistruje na tomto fóru nebo webu, svou registrací souhlasí s dodržováním našich pravidel a je povinen se jimi řídit. Pokud s našimi pravidly máte problém, nehodláte je dodržovat, nebo s nimi nesouhlasíte, nikdo vás nenutí se sem registrovat, ani vám nebude bránit v odchodu, nebo zrušení registrace. Stačí jen požádat Administrátora, a váš účet bude navždy vymazán a data skartována.

Máte další otázky? Napište nám, rádi vám odpovíme!


Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Instruktor TOP GUN, ATC/GCI Instruktor
Obrázek
Uživatelský avatar
Bimbac
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 467
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Časté otázky a odpovědi na téma Fórum

Nový příspěvek od Bimbac »

Mám tu další kolo otázek a odpovědí. Znova opakuji, že pokud je něco, co vás zajímá a nenalézáte na to odpověď, není nic jednoduššího, než se zeptat :) Případně, pokud je to něco, s čím se vám nechce na veřejnost, není problém poslat Soukromou zprávu - proto je tu máme!

Otázka: Píšeš tu, že o vstup do některých uživatelských skupin se dá požádat. Jak to udělám?

Odpověď: Velice jednoduše: pomocí Uživatelského panelu. Je to ta ikonka v horní liště, kde vidíte svůj avatar a uživatelské jméno. Po jeho rozkliknutí najdete vše, co souvisí s vaší identitou na našem fóru. V záložce "Skupiny" vidíte seznam skupin, kterých jste členy, a seznam všech (viditelných) skupin, které tu máme, i se základním popisem. Vás zajímají hlavně skupiny, u kterých je napsáno "Toto je otevřená skupina, noví uživatelé mohou žádat o vstup do této skupiny." Taková je momentálně jen jedna: JTC. Je to skupina, kde jsou sdruženi všichni členové partnerských skupin a letek. Pokud do nich patříte, můžete si zažádat o vstup. Po té, co prokážete svou příslušnost a identitu, vám do této skupiny povolíme přístup a tato skupina se pro vás stane výchozí, což znamená, že získáte přístup do Privátní sekce a plná uživatelská práva. Do ostatních skupin povolují vstup pouze administrátoři - tam už záleží na splnění vstupních podmínek, jak jsou definované v příslušných tématech.

Otázka: Chtěl bych se stát moderátorem. Co pro to musím udělat?

Odpověď: Je chvályhodné, když je někdo ochoten nám pomáhat s provozem fóra. Ale být moderátorem je velmi odpovědná práce a proto ji nesvěříme jen tak kdekomu. Aby se někdo mohl stát moderátorem, musí být především bezúhonný, což v našem případě znamená žádné konflikty s pravidly, žádná napomenutí, žádná varování. Dále to musí být někdo, kdo dobře vládne českým jazykem, ovládá pravidla pravopisu a gramatiky, a taky se umí přesně vyjadřovat. Taky musí mít u nás nějakou historii, takže když někdo například napíše 100 příspěvků, které se budou setkávat s kladnou odezvou a uvidíme, že takový uživatel je zodpovědný a poctivý, pak je možné o tom začít uvažovat. Pokud se někdo stane moderátorem, většinou bude odpovídat za konkrétní fórum nebo téma, jednak, aby si zvykl, jednak, aby prokázal, že svého postavení nebude zneužívat a bude sloužit ku prospěchu ostatních. Po určité době můžeme moderátorovi postupně rozšiřovat pravomoci až do té míry, kdy se stane Globálním moderátorem - to jest moderátorem, který je zodpovědný za všechna fóra! To je ale běh na dlouhou trať, ale každý zde tu šanci má. Tak nám ukažte, že na to máte!

Otázka: Jak se mohu stát členem některé z letek UVP, případně vaším partnerem?

Odpověď: Letky, které zastřešuje přímo UVP, jsou dvě: TOP GUN a Letka Agresorů. Stát se jejich členem je snadné, stačí si podat žádost o výcvik. Pravidla pro přijetí jsou následující: Každý uchazeč o výcvik v TOP GUNu musí projít výcvikem u 1. Letky MB2, kde musí absolvovat povinnou výcvikovou osnovu a úspěšně složit závěrečné zkoušky. Bližší informace podá Paura - certifikovaný instruktor. Letka Agresorů využívá formu volného náboru, kde čas od času osloví potenciální zájemce. Podmínky pro přijetí jsou uvedeny v příslušné sekci fóra. Pokud je uchazeč pozván na výběrové řízení a projde, stane se členem letky, ale musí pak plnit celou řadu povinností. Na rovinu, není to pro každého.
Partnerem se můžete stát jedině tak, že vstoupíte do řad některé z partnerských letek. Konkrétní podmínky pro přijetí jsou plně v jejich kompetenci a jdou úplně mimo nás. Bližší informace najdete na jejich webech.

Pro tuto chvíli je to vše. Děkuji za pozornost a znovu připomínám: Pokud vás něco zajímá, ptejte se. Jsme tu pro vás! ;)
Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Instruktor TOP GUN, ATC/GCI Instruktor
Obrázek
Uživatelský avatar
Bimbac
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 467
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Časté otázky a odpovědi na téma Fórum

Nový příspěvek od Bimbac »

Do třetice všeho dobrého si řekneme něco o uživatelských skupinách, které tu máme a o tom, jak se stát jejich členy. Navíc si tu řekneme i o uživatelských hodnostech.

Otázka: Jaké tu máte uživatelské skupiny a jak se do nich můžu dostat?

Odpověď: Tak odpověď na tuto otázku je poměrně obsáhlá, ale pokusím se. Vezmeme to tak, jak se skupiny zobrazují v Legendě.
 • Administrátoři - lidé, kteří jsou zakladateli a hlavními administrátory fóra - ta nejvyšší kasta. Pokud nejste zakládajícími členy Ústavu Virtuálních Pilotů, o členství v této skupině ani neuvažujte! :D Ve zcela výjimečných případech může být do této skupiny přijat někdo z Hlavních moderátorů, aby dohlédl na nějakou konkrétní činnost nebo funkci fóra, například schvalování registrací a přidělování uživatelských práv, ale takový člověk u nás musí fungovat několik let a musí na něj být naprostý spoleh. Přístup udělují pouze administrátoři.
 • Globální moderátoři - všichni, kdo mají hlavní dohled nad fórem jako takovým a kteří dohlížejí na dodržování pravidel. Hlavním moderátorem se může stát ten, kdo předtím minimálně 3 roky působil jako moderátor konkrétního fóra. Těmto lidem je dána prakticky neomezená moc nad uživateli, kromě odstranění nebo schválení registrace uživatelského účtu. Mohou udělovat a odvolávat bany, varování a editovat příspěvky. Přístup do této skupiny udělují administrátoři.
 • Moderátoři - většinou velitelé příslušné letky nebo skupiny a ti, kteří dohlíží na konkrétní fórum. Jak se stát moderátorem je popsáno v předchozím příspěvku. Přístup do této skupiny udělují administrátoři.
 • TOP GUN - Příslušníci Školy Stíhacích Pilotů. Jak se stát členem už jsme si řekli. Přístup do této skupiny udělují administrátoři.
 • AGRS - Příslušníci Aktivní zálohy a Letky Agresorů. Získání členství je zmíněno v předchozím příspěvku. Přístup do této skupiny udělují administrátoři.
 • JTC - Toto je jediná skupina, do které si můžete sami požádat o vstup, ale je to podmíněno členstvím v některé z našich partnerských letek. Postup jsme už řešili.
 • VIP členové - Toto je zcela speciální skupina. Jejími členy se mohou stát pouze lidé odjinud a to ještě pouze za předpokladu, že pro nás udělali nebo dělají něco mimořádného. Mají přístup i do fór běžně nedostupných. Přístup do této skupiny udělují administrátoři.
 • Squadron Exchange - Toto je skupina uživatelů ze zahraničních letek, se kterými spolupracujeme, případně pořádáme společné akce. Je to jediná skupina na našem fóru, kde je povinnost používat pouze Angličtinu. Přístup do této skupiny udělují administrátoři.
 • Registrovaní uživatelé - s touto skupinou si nemusíte vůbec lámat hlavu, protože jejími členy jsou tu všichni! :)
 • Noví členové fóra - toto je skupina pro všechny nově příchozí. Členové této skupiny mají omezená přístupová práva i funkce fóra a jejich příspěvky podléhají schválení moderátorů. Jediný způsob, jak tuto skupinu opustit a stát se plnoprávným uživatelem je mít na fóru minimálně 3 schválené příspěvky a žádná varování.
Pak jsou tu ještě skupiny, které nevidíte:
 • Trestná skupina - do této skupiny se můžete dostat sami a poměrně rychle. Stačí obdržet od moderátorů fóra 3 varování za porušení pravidel a jste tam! :D Protože je to taková naše basa, vaše práva a svobody jsou velice omezené a máte přiděleného i osobního "bachaře", který na vás bude dohlížet a který musí schválit všechno, co budete na fóru dělat. Cesta z této skupiny vede jedině skrz vzorné chování a úctu k pravidlům. Kdy vás moderátor propustí je čistě na něm a hlavně na vás, ale i on má nad sebou dohled, takže se nebojte, že by vás tu někdo jen tak z hecu šikanoval.
 • HQ - Členové této skupiny jsou velitelé jednotlivých letek, kteří mají svoje separátní tajné fórum, kde mohou řešit věci, veřejnosti (i té naší) skryté. Přístup do této skupiny udělují administrátoři.
 • Instruktoři - všichni naši piloti, kteří mají funkci instruktora. Dostat se na tento post vyžaduje praktické znalosti a dovednosti, které musí být ověřeny jiným instruktorem. Proto získat přístup sem vyžaduje špičkové schopnosti, ochotu učit ostatní a přízeň administrátorů, kteří vám sem udělí přístup.

Otázka: Jak je to s hodnostmi uživatelů na tomto fóru a jak jich dosáhnout?

Odpověď: Základní hodnosti uživatelů jsou níže. Povýšení (nebo degradování) se děje automaticky podle počtu příspěvků na fóru.
 • Obrázek Nováček - 0 příspěvků
 • Obrázek Začátečník - 3 příspěvky. Tady navíc opouštíte skupinu Nových členů fóra
 • Obrázek Aspirant - 10 příspěvků
 • Obrázek Pokročilý uživatel - 20 příspěvků
 • Obrázek Mladší specialista - 40 příspěvků
 • Obrázek Starší specialista - 80 příspěvků
 • Obrázek Expert - 160 příspěvků
 • Obrázek Mistr - 320 příspěvků
 • Obrázek Čestný kolega - 650 příspěvků
 • Obrázek Nestor fóra - 1 300 příspěvků
 • Obrázek Člen rady starších - 3 000 příspěvků
Ostatní hodnosti odpovídají jednotlivým uživatelským skupinám, přičemž každá skupina má i svůj základní avatar.
 • Obrázek Administrátor
 • Obrázek Hlavní moderátor
 • Obrázek Moderátor
 • Obrázek Velitel letky
 • Obrázek Instruktor
 • Obrázek VIP člen
 • Obrázek Trestanec
To je vše. Dotazy sem! 8-)


Naposledy oživil Bimbac v stř 27. úno 2019 19:24:31
Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Instruktor TOP GUN, ATC/GCI Instruktor
Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů