Oznámení o ukončení provozu

Vážení kolegové a příznivci UVP, toto diskusní fórum ukončí dne 31.12.2024 svůj provoz!

Není již možné registrovat nové uživatelské účty a fórum je přepnuto do režimu Jen pro čtení - čili už nelze vkládat nová témata ani příspěvky. V tomto režimu bude fórum fungovat až do konce tohoto roku (31.12.2024), poté dojde k jeho odstranění ze serveru a k vymazání databáze. Proto, pokud je na něm něco, co byste chtěli zachránit, máte do uvedeného data možnost si vše stáhnout. Přihlášení ke stávajícím uživatelským účtům funguje bez omezení až do dne ukončení provozu.

F15C problém při vzletu

Vše, co se týká instalace, provozu a nastavení simulátoru DCS World.
Pitti

F15C problém při vzletu

Nový příspěvek od Pitti »

Zdravím,

konečně jsem se dostal k létání tohoto simu DCS ver. 2.1 +Nevada + FC3 a hned jsem narazil na problém s nejtriviálnější procedurou vzletem... Nevím co dělám špatně a z nějakého důvodu mi tento stroj (F15C) při každém vzletu začne po chvilce v rychlosti cca 50 točit doleva mimo dráhu a udržet ho na ní je hrozně obtížné, prakticky nemožné. Zkoušel jsem všechno možné a už mě nic nenapadá... Nakoukal jsem snad všechny tutoriály na YouTube, kde to vypadá hrozně jednoduše, každému se letoun při vzletu ani nehne a drží jim krásně a jednoduše na středu dráhy..., ale u mě to z nějakého důvodu nefunguje... Vyresetuji trimy, přidám plyn ať už postupně nebo rovnou naplno, není v tom rozdíl (zkoušel jsem i nastavení ovládání jednou osou pro oba motory současně), pustím brzdy, letadlo se začne rozjíždět a po cca 2 sekundách začne točit doleva aniž bych se čehokoliv dotknul... (vítr je jen 7 uzlů, to je nic a zkusil jsem to i v misi s 2 uzly a stejný výsledek), takže to musím začít rovnat pedály, ale je to hrozně obtížné a letadlo stejně lítá po ranveji ze strany na stranu, občas se to podaří přiměřeně zvládnout, ale start ve dvojici vedle sebe... :D ani náhodou... Samozřejmě mám zapnuté okénko pro zobrazení os řízení a brzd, jestli třeba nepřibržďuje jedno kolo, ale neindikuje to žádný zásah do řízení a letadlo prostě točí pryč z ranveje...

Mám HOTAS WARTHOG+ MDF + SAITEK Pro Flight Combat Rudder pedály

Díky za rady.
Uživatelský avatar
Bimbác
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

F15C problém při vzletu

Nový příspěvek od Bimbác »

Ahoj a vítej!

Z toho co tu popisuješ to není úplně jasné. Můžeš sem dodat track?

Boční vítr může mít a má vliv, ale napadá mě, jestli nevypínáš Nose Wheel Steering. Pak mě ještě napadlo, jestli nemáš problém s asymetrií tahu motorů, zkontroluj otáčky a teploty. Zkus mi taky popsat, jak máš nastavené osy na ovladačích. Nemyslím hodnoty, ale systém, např. Knipl doleva = náklon doleva. Vím, že to vypadá triviálně, ale napadá mě, jestli není zakopaný pes tam.
Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Qualified Instructor - Naval Aviator, Qualified Instructor - AWACS
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tom
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: ned 15. kvě 2016 14:42:41
Bydliště: Havl. Brod

F15C problém při vzletu

Nový příspěvek od Tom »

Čau pane,
Měl jsem stejný problém se směrovkou.
Používáš ovladače k SAITEK Pro Flight Combat Rudder pedály ? Jesli ano odinstaluj je. Potom znava zkalibruj v nastavení. A zkus to jen pod windows ovladačema. Od té doby mam po problému.
Flight Leader - Multi-role Qualified
Obrázek Obrázek Obrázek
Pitti

F15C problém při vzletu

Nový příspěvek od Pitti »

Ahoj,

jj používám ovladače k pedálům od Saiteku. Jdu to zkusit a uvidíme.
Pitti

F15C problém při vzletu

Nový příspěvek od Pitti »

Tak díky, bylo to tím ovladačem, po jeho odinstalování se letadlo chová ok, sice mírně pořád točí mimo dráhu podle větru, ale to už je pouze větrem a tím že F15ka na to trpí, ale dá se to už pedály zvládnout :)

Ještě se zeptám na nastavení os, co se vám na F15 osvědčilo. Já to mám zatím takto :
Klonění : 0, 100, 100, 40 (Deadzone, Sytost X. Sytost Y, Zakřivení)
Stoupání : 0, 100, 100, 34
Směrovka : 0, 100, 85, 25
Motory : 0, 100, 100, 0 +posuvník

Díky
Uživatelský avatar
Bimbác
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

F15C problém při vzletu

Nový příspěvek od Bimbác »

U kniplu si nastav křivky tak 25-30 (ale stejně!), pak by ti to mělo sednout. U pedálů je třeba zkusit, zda nastavení vyhovuje. Když jsou blízko u sebe (podle typu), je třeba nastavit citlivost nižší, u pedálů s dlouhým ramenem zase naopak.

Jinak Deadzone a sytost neměň.
Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Qualified Instructor - Naval Aviator, Qualified Instructor - AWACS
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů