Oznámení o ukončení provozu

Vážení kolegové a příznivci UVP, toto diskusní fórum ukončí dne 31.12.2024 svůj provoz!

Není již možné registrovat nové uživatelské účty a fórum je přepnuto do režimu Jen pro čtení - čili už nelze vkládat nová témata ani příspěvky. V tomto režimu bude fórum fungovat až do konce tohoto roku (31.12.2024), poté dojde k jeho odstranění ze serveru a k vymazání databáze. Proto, pokud je na něm něco, co byste chtěli zachránit, máte do uvedeného data možnost si vše stáhnout. Přihlášení ke stávajícím uživatelským účtům funguje bez omezení až do dne ukončení provozu.

SU25/25T- laserom navádzané rakety A-G

Vše, co se týká instalace, provozu a nastavení simulátoru DCS World.
Uživatelský avatar
papek
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05. úno 2021 14:55:51

SU25/25T- laserom navádzané rakety A-G

Nový příspěvek od papek »

Nazdar páni, neviem, či niečo robím zle, alebo to tak má byť, ale pri použití uvedených rakiet pri zameraní cieľa mi nezameria cieľ, na ktorom mám zameriavací kríž, ale zameria ciele, ktoré sú aj desiatky kilometrov ďaleko, musím mlátiť do klávesy Enter, kým sa mu uráči obehnúť polku mapy a zameria cieľ, na ktorom mám zameriavací kríž, ale vo väčšine prípadov už som tak blízko, že nedokážem raketu odpáliť, lebo sa rozbijem o zem. Problém bude asi s automatickým zameriavaním cieľa, len sa mi nepodarilo nájsť, ako sa vypína. Alebo ...? Vďaka za radu.
Uživatelský avatar
Bimbác
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

SU25/25T- laserom navádzané rakety A-G

Nový příspěvek od Bimbác »

Ahoj,

nevím, jestli odpovím správně, protože Su-25 jsem létal naposled před skoro 10 lety. U klasického Sučka musíš zapnout laser a udržovat ho na cíli ručně pomocí kurzoru, u Su-25T můžeš použít Škval pro nalezení a zaboxování cíle - na televizním displeji ti musí svítit písmena "TA", raketu pak navádí automatika, stačí zapnout laser.
Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Qualified Instructor - Naval Aviator, Qualified Instructor - AWACS
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
papek
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05. úno 2021 14:55:51

SU25/25T- laserom navádzané rakety A-G

Nový příspěvek od papek »

Ahoj, vďaka, že si sa ozval. Všetko robím tak, ako popisuješ, ale pri "zaboxovaní"(zamknutí) cieľa tlačítkom Enter mi nezamkne cieľ, na ktorom mám umiestnený zameriavač, ale zameriava mi ciele tak, ako som popísal vyššie. Robí to pri použití Škval+laser (25T), aj pri použití len laseru (25).Poznám to podľa červeného štvorca, ktorý umiestni na zameraný a zamknutý cieľ. Štvorec skáče po cieľoch aj niekoľko desiatok kilometrov ďaleko, dokonca aj po objektoch, ktoré sú za lietadlom, aj po vlastných jednotkách. Pritom si naozaj dám záležať na tom, aby som umiestnil bodku v strede zameriavacieho kríža presne na cieľ, ktorý chcem zaboxovať. Je pritom jedno, akú misiu letím, či je to tréningová, rýchla, alebo kampaň. Myslel som, že niečo treba zmeniť v nastavení hry, napr. v gameplay, no zatiaľ som neprišiel na nič, čo by pomohlo. Neviem čo s tým, myslel som, že sa "zaučím" na jednoduchších mašinách, ale budem musieť asi prejsť na iný stroj a dvadsaťpäťky ostanú na zemi. Táto hra je časovo dosť náročná a keď má dlhší let skončiť takýmto fiaskom, ktoré väčšinou končí mojím zostrelením, tak ďakujem pekne. Ale do arkád sa mi nechce, tak sa ešte budem snažiť, aj s pomocou vás, kolegov z ÚVP tento problém odstrániť. Letu zdar!
Uživatelský avatar
Bimbác
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

SU25/25T- laserom navádzané rakety A-G

Nový příspěvek od Bimbác »

To vypadá, jako kdybys měl DCS v režimu Game. Můžeš sem dát screenshot z letu a základního nastavení?
Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Qualified Instructor - Naval Aviator, Qualified Instructor - AWACS
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
papek
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05. úno 2021 14:55:51

SU25/25T- laserom navádzané rakety A-G

Nový příspěvek od papek »

Žiaľ neviem urobiť screenshot, v menu hry mi vôbec nedá možnosť priradiť ku screenshotu žiadnu klávesu. Možno keby sme sa spojili cez discord, alebo teamspeak(teamviever).

V položke gameplay mám zaškrtnuté: režim avioniky, popisky,hlasena pratelska letka, F10 vše,zrcadla, skryt ridici paku, F10 mapa- uživatelske znacky, editor ikon- rusko, jazyk avioniky- rodný, jednotky- metrické, g-efekty- simulace, stitky- no labels, predvolby force gameplay and misc. options for all missions and campaigns zaškrtnuté, posledné odkliknuté simulace.
Uživatelský avatar
Bimbác
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

SU25/25T- laserom navádzané rakety A-G

Nový příspěvek od Bimbác »

Sloučil jsem tvoje příspěvky do jednoho - snaž se prosím nespamovat a pokud se stane, že chceš do příspěvku něco přidat, máš 10 minut na jeho úpravu.

Screenshot uděláš standardně klávesou PrintScreen - funguje to i v nabídkách. Obrázky pak najdeš ve složce \Saved Games\DCS\ScreenShots nebo \Saved Games\DCS.openbeta\ScreenShots, podle toho, jestli používáš ostrou nebo Beta verzi DCS. Já už teď na hlas jít nemůžu, můžeme se sejít zítra večer na Discordu.
Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Qualified Instructor - Naval Aviator, Qualified Instructor - AWACS
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bimbác
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

SU25/25T- laserom navádzané rakety A-G

Nový příspěvek od Bimbác »

papek píše: pon 04. dub 2022 20:24:47 Žiaľ neviem urobiť screenshot, v menu hry mi vôbec nedá možnosť priradiť ku screenshotu žiadnu klávesu. Možno keby sme sa spojili cez discord, alebo teamspeak(teamviever).

V položke gameplay mám zaškrtnuté: režim avioniky, popisky,hlasena pratelska letka, F10 vše,zrcadla, skryt ridici paku, F10 mapa- uživatelske znacky, editor ikon- rusko, jazyk avioniky- rodný, jednotky- metrické, g-efekty- simulace, stitky- no labels, predvolby force gameplay and misc. options for all missions and campaigns zaškrtnuté, posledné odkliknuté simulace.
Abys měl DCS nastavené realisticky, mělo by tvoje nastavení vypadat nějak takto:
Snímek obrazovky 2022-04-04 235937.png
Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Qualified Instructor - Naval Aviator, Qualified Instructor - AWACS
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
papek
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05. úno 2021 14:55:51

SU25/25T- laserom navádzané rakety A-G

Nový příspěvek od papek »

Vďaka, skúsim podľa tohoto nastavenia, zajtra dám vedieť. Dobrú noc
Uživatelský avatar
papek
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05. úno 2021 14:55:51

SU25/25T- laserom navádzané rakety A-G

Nový příspěvek od papek »

Vďaka za rady, červené štvorce zmizli, už to zameriava tak ako má. :-)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů