Oznámení o ukončení provozu

Vážení kolegové a příznivci UVP, toto diskusní fórum ukončí dne 31.12.2024 svůj provoz!

Není již možné registrovat nové uživatelské účty a fórum je přepnuto do režimu Jen pro čtení - čili už nelze vkládat nová témata ani příspěvky. V tomto režimu bude fórum fungovat až do konce tohoto roku (31.12.2024), poté dojde k jeho odstranění ze serveru a k vymazání databáze. Proto, pokud je na něm něco, co byste chtěli zachránit, máte do uvedeného data možnost si vše stáhnout. Přihlášení ke stávajícím uživatelským účtům funguje bez omezení až do dne ukončení provozu.

Otvorenie východného bloku (ČSLA/VVS) v ÚVP TopGun

Místo pro neformální pokec o čemkoli, i o věcech, které přímo nesouvisí s výcvikem a létáním.

Mal/a by si záujem o lietanie pod zášťitou východného bloku (ČSLA/VVS)?

Áno, mám skúsenosti s lietadlom východného bloku a chcem sa pridať ako inštruktor
1
13%
Áno, chcem sa pridať ako žiak
4
50%
Nie, vzdušné sily východného bloku ma nezaujímajú
3
38%
 
Celkem hlasů: 8
Uživatelský avatar
Molnija1985
VIP člen
VIP člen
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12. zář 2019 16:11:52
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Otvorenie východného bloku (ČSLA/VVS) v ÚVP TopGun

Nový příspěvek od Molnija1985 »

Ahojte priatelia,

od @Bimbac som dostal zelenú na otvorenie "východného bloku" na vašom serveri. Neskutočne si tejto výzvy vážim, rád robím veci so 100% nasadením a preto sa tohto trochu bojím nakoľko mám prácu (IT segment), tri ženy a jedno dieťa...vlastne naopak, tri deti a jednu ženu. Takže toho voľného času nemám moc veľa, našťastie nie som nejaký veľký hráč, okrem DCS a ešte jednej/dvoch hier (mount and blade warband/kenshi) už žiadnu srdcovku z herného priemyslu nemám. Ak som si spočítal koľko času mám na ÚVP za týždeň, tak sa dostávam niekde k číslu 10 hod týždenne (minimálne). Myslím si, že tento čas je adekvátny a za tento čas by som vedel odovzdávať skúsenosti podobným "bláznom" aký sme my všetci a zároveň sa starať o moderovanie fóra. Avšak určite to nezvládnem sám, preto si zháňam nejakú posilu do teamu.

Hľadám inštruktora, nadšenca do lietadiel východného bloku (technicky, nie politicky), lojálneho nadšenca do DCS, ktorý by taktiež mal približne rovnako veľa voľného času za týždeň ako ja (min. tých 10 hodín týždenne). Disponujem takmer všetkými modulmi východného bloku do DCS (Yak-52, L-39C/ZA, MiG-15, MiG-19, MiG-21, Mi-8) k dispozícii mám aj mapy Nevada a Perský záliv. Osobne mám s DCS skúsenosti od prvého vydania DCS Ka-50 okolo roku 2008 (ešte ju mám niekde na DVD - ruskú verziu). Aktívne som lietal DCS moduly Yak-52, L-39C/ZA, MiG-21 a Mi-8. Aktuálne lietam DCS modul Mi-8, takže ak by som mal presedlať na stíhačky, chvíľku by mi trvalo kým by som sa aklimatizoval. Preto v súčasnej dobe by som sa chcel radšej venovať vrtuľníkom (hlavne kvôli pripravovanej DCS Mil Mi-24P). Samozrejme ak bude záujem o stíhače, tak sa prispôsobím dopytu. Taktiež mám skúsenosti s mapovým editorom a tvorbou misií. Čo sa týka lietania, tak nelietam kampane ani bojové misie. Prevažne sa zameriavam na virtuálny výcvik, podľa predloh ČSLA, ktoré som získal od ČSLA pilota, taktiež mám k dispozícii aj nejaké letové predpisy a konvencie ČSLA (dnes už nepodliehajú utajeniu, tak môžem poskytnúť). Cvičím navigáciu, lety vo formácii, bojové manévre, útok na pozemné ciele, RBK (rakety bomby kanón). Samozrejme nebránim sa ani misiám a kampaniam, avšak nakoľko som sa v minulosti účastnil niekoľko MP poletov týchto bojových misií, tak bolo to také docela filmové, jednoducho od reálnej simulácie na míle ďaleko. Je to obrovská škoda nakoľko tento simulátor ponúka skutočne obrovskú škálu možností a preto lietať "arkádovo", to rovno môžem hrať War Thunder. Úplne najideálnejšie by bolo ak by záujemca na inštruktora bol bývalý pilot ČSLA, prípadne niekto kto má široké znalosti z avionických systémov, metodík a predpisov ČSLA (prípadne VVS 70-80roky) a pozná aj nejakú tú teóriu ohľadom lietania. Ak si sa našiel v popise, neváhaj ma kontaktovať prostredníctvom súkromnej správy.

Hľadám záujemcov, tu by som si to dovolil rozdeliť na dve časti. Nový zaujemca a starý DCS harcovník. Ak si starý DCS harcovník, tak vieš do čoho ideš, preto ak Ťa zaujalo ÚVP TopGun, len je u Teba problém, že západné stroje moc nelietaš a chcel by si vo svojej východnej mašine začať s MP, máš pár hodín týždenne čas, tak radi Ťa uvidíme. Ak si nový v DCS, tak predpokladám, že si si pred tým zisťoval informácie z youtube, ofiko stránok, zo steamu, proste tiež si si už vytvoril ako takú predstavu čo vlastne DCS je. Máš svoje prvé lietadieľko/ vrtulník a čo teraz? Môžeš sa vydať sólo dráhou, ale pokiaľ nie si pilot, nemáš kamošov/rodinu pilotov, tak DCS si neužiješ v svojej plnej paráde. Preto jediná možnosť ktorá je, je pridať sa niekam na MP kde už si Ťa "vychovajú". Pokiaľ, chceš len hýbať joystickom a zostrelovať lietadlá, tak áno aj touto cestou sa dá vybrať ale ochudobníš sa reálny zážitok, ktorý DCS ponúka - to vážne už je lepšie siahnuť po spomínanom WarThunder. Preto záujemca by mal spĺňať následujúce:
- nainštalovanú DCS (non steam) beta (latest release) verziu a byť vlastníkom jedného z modulov DCS (Yak-52, L-39C/Za, MiG-15, MiG-19, MiG-21, Mi-8) -> podmienka
- mať nainštalovaný Team speak, prípadne ochotu si tento tool nainštalovať -> podmienka
- aspoň pár hodín odlietaných v SP, tak aby si si trochu oťukal DCS a vytvoril si predstavu či Ťa to baví alebo nie -> podmienka
- vzťah k východnému vojenskému letectvu (nie politický, politika nás nezaujíma, východná technika áno) -> podmienka
- vyčlenený čas pár hodín týždenne vo večerných hodinách -> podmienka
- základné znalosti vojenskej techniky (siluety vzdušnej aj pozemnej techniky) a zbraňových systémov -> dobré vedieť
- základné znalosti avionických systémov -> dobré vedieť

Ak spĺňaš podmienky, tak neváhaj zahlasovať v ankete a napísať do tohto vlákna!

Čo by sme vlastne chceli robiť?
DCS simulátor patrí medzi hardcore simulátory a ponúka aj vo verzii pre civilný trh skutočne obrovské možnosti pre simuláciu reálneho lietania (alebo aspoň k pomerne vierohodnému priblíženiu sa k realite). Prakticky všetko závisí od toho čo DCS nainštaloval a venuje sa nemu. ÚVP TopGun sa venuje virtuálnej leteckej škole. Je zložené (myslím, že to môžem povedať nakoľko to majú uvedené v svojom profile) z bývalého inštruktora simulátoru Gripenu a taktiež aj zo súčasného pilota Mi-171, to znamená, že záruka kvality tam každopádne je. Na rovnakom poli by som chcel pokračovať aj ja, len nie s lietadlami pre západný svet, ale pre lietadlá východného bloku. Chcel by som sa venovať hlavne napodobňovaniu bežného leteckého života bývalého príslušníka ČSLA. To znamená chcel by som trénovať tak ako sa trénovalo a lietalo kedysi. Taktiež ak by sa nám darilo a bavilo by nás to (o čom nepochybujem), tak som schopný a ochotný v budúcnosti viesť aj misie a dynamickú kampaň na DCS. Ale pekne po poriadku najskôr strelnica a až potom reálna hrozba.

Koľko by sme chceli členov?
Teraz poviem niečo za čo mi možno admini hlavu odtrhnú, ale čím viac ľudí tým väčšie starosti pre mňa. Rovnako radšej budem mať v teame 4 - 5 ľudí ktorý rovnako budu schizoidný pošuci do DCS ako ja, ako keby som mal mať 25 ľudí, z toho 20 ľudí budú 50 ročný chlapi, ktorý budú na TSku miesto lietania flejmovať a kecať o tom ako sa kedysi žilo lepši (alebo naopak). Chceme lietať, to je to čo nás baví. Ideálny počet by boli tak 1-2 inštruktori (+ja) a tak 6 - 12 záujemcov ktorí sa budú pravidelne stretávať na virtuálnom neby. Na otvorenie východného bloku na ÚVP TopGun je minimálny počet ja + 1 inštruktor + 2 žiaci. Čiže pod počet 4 ľudí navrhujem východný blok pre ÚVP TopGun vôbec neotvárať.

Budú k dispozícii hodnosti, pôjde o virtuálnu letku?
Predpokladám, že pôjdeme formou klasického ÚVP TopGunu, takže hodnosti budú a taktiež sa jedná svojim spôsobom o virtuálnu letu. Predpokladám, že bude k dispozícii aj signature, toto všetko je ale ešte na úrovni kreovania. Prioritne potrebujem vedieť, či vôbec východný blok pre ÚVP TopGun otvoriť alebo nie.
Zakladatel původního UVP, Čestný člen TOP GUN / Original UVP Founder, TOP GUN Honorary Member
Obrázek
Uživatelský avatar
Bravo21
VIP člen
VIP člen
Příspěvky: 9
Registrován: pon 30. kvě 2016 19:38:02

Otvorenie východného bloku (ČSLA/VVS) v ÚVP TopGun

Nový příspěvek od Bravo21 »

V anketě chybí 4. volba a to "
Áno, mám skúsenosti s lietadlom východného bloku a nechcem sa pridať ako inštruktor" - můžu ale poskytnout nějaké konzultace.
Jinak pro nadšence starých dob doporučuji originální předpis Let-3-52 BOJOVÉ POUŽITÍ LETOUNU MiG-21M. V předpisu jsou velice pěkně rozepsány taktiky a techniky použití letounu MiG21. Ve skutečnosti se z předpisu provádělo tak 30% postupů, protože zbylé věci nepovažovalo vedení letectva za důležité. Pro úplné začátky bych doporučil výcvikové manuály vydané na VVLŠ SNP Košice, byly naprosto dokonalé.
TOP GUN Honorary Member / Čestný člen TOP GUN
Obrázek
Uživatelský avatar
PauraCZ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 282
Registrován: stř 18. kvě 2016 11:45:25
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Otvorenie východného bloku (ČSLA/VVS) v ÚVP TopGun

Nový příspěvek od PauraCZ »

Díky Molnija za maily, doporučím ti než začneš tvořit tento plán ČSLA, zkus třeba strávit celý týden na Teamspeaku MB2. Pak třeba další týden na Discortech dalších CZ/SK skupin.
Uvidíš kdo co lítá/létá, kdo jak se zajímá o letadla a o vědomosti, jaké jsou jejich schopnosti, čas,... Hlavně jaká je jejich záliba v DCS. Vlastně jejich přístup k DCS co od DCS chtějí a na co jsou nakonec v realitě za počítačem a učebnicemi schopni.
Já na psaní moc nejsem, můžeme podebadit na TS co jsem za těch 6let v DCS mezi živejma pochytil.
Kvalifikovaný Instruktor TOP GUN a Instruktor letky =MB2= 1.Flight - Falcon Flight, Intermediate Flight Controller
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
clemex
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 05. črc 2019 21:08:43

Otvorenie východného bloku (ČSLA/VVS) v ÚVP TopGun

Nový příspěvek od clemex »

čau, v rámci možností a času bych se určitě přidal, nějak to podělím s f18kou
Uživatelský avatar
PavelS
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob 22. úno 2020 9:10:52

Otvorenie východného bloku (ČSLA/VVS) v ÚVP TopGun

Nový příspěvek od PavelS »

Ahoj, rad se pridam. Mam zkusenosti prevazne s ruskou technikou, ale ani s tou zapadni nemam problem. DCSko litam vic jak 10 let, ale nikdy jsem nebyl moc na online letani berou me spis realne postupy. Muzu pomoc i se skolenim na mixery Mi-8, Ka-50 popr. i vypomoct na 21ce. Az vyjde 23ka tak to bude srdcovka :-) Pokud budes mit Brava na 21cku tak jdu do toho. Kdysi na UVP nekdo delal vycvik na Mig-21 byl to byvaly pilot 21cky to jsem bohuzel nejak nestih a pak se to nejak rozpadlo. Ahoj.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host