Oznámení o ukončení provozu

Vážení kolegové a příznivci UVP, toto diskusní fórum ukončí dne 31.12.2024 svůj provoz!

Není již možné registrovat nové uživatelské účty a fórum je přepnuto do režimu Jen pro čtení - čili už nelze vkládat nová témata ani příspěvky. V tomto režimu bude fórum fungovat až do konce tohoto roku (31.12.2024), poté dojde k jeho odstranění ze serveru a k vymazání databáze. Proto, pokud je na něm něco, co byste chtěli zachránit, máte do uvedeného data možnost si vše stáhnout. Přihlášení ke stávajícím uživatelským účtům funguje bez omezení až do dne ukončení provozu.

Mi-8MTV2 - RI-65 a námraza

Vše, co se týká instalace, provozu a nastavení simulátoru DCS World.
Uživatelský avatar
Molnija1985
VIP člen
VIP člen
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12. zář 2019 16:11:52
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Mi-8MTV2 - RI-65 a námraza

Nový příspěvek od Molnija1985 »

Ahojte,

chalani chcel by som vás poprosiť o radu, resp. pomoc. Mám výcvikovú misiu, ktorú mám zasadenú do zimného obdobia (február->únor), teplotu som nastavil na 2°C, rýchlosť vetra 2m/s od 500m. Lietam v Mi-8, cca po 20 min. letu mi začne RI-65 hlásiť "Námraza". Pritom mám zapnuté vyhrievanie pitotovej trubice, vyhrievanie rotorov, vyhrievanie listov vrtule, vyhrievanie mám nastavené na manuál a mám ho aktivované, test nepreukázal žiadnu poruchu. Chcem sa spýtať, tá signalizácia "Námraza" na čo sa viaže? Informuje o teplote pri ktorej sa môže tvoriť námraza, ale informuje o už vytvorenej námraze? Viem nejako zistiť (nejaký indikátor), že mám reálnu námrazu na mašine? Akože všetko funguje ako má, myslím, že ak by som mal pitotku zamrznutú, tak by mi blbli prístroje na merania vonkajších fyzikálnych veličín. Tie ale pracujú korektne. Ak by som mal motor, teploty by šli tiež asi niekam inam....

záverom sa ospravedlňujem (hlavne adminom ÚVP) ak sem tento príspevok nepatrí.

chalani @danvac, @DeMonteur viete poradiť - samozrejme ktokoľvek ale títo lietajú v DCS vrtulníky.

s pozdravom
Molňas
Zakladatel původního UVP, Čestný člen TOP GUN / Original UVP Founder, TOP GUN Honorary Member
Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů