Oznámení o ukončení provozu

Vážení kolegové a příznivci UVP, toto diskusní fórum ukončí dne 31.12.2024 svůj provoz!

Není již možné registrovat nové uživatelské účty a fórum je přepnuto do režimu Jen pro čtení - čili už nelze vkládat nová témata ani příspěvky. V tomto režimu bude fórum fungovat až do konce tohoto roku (31.12.2024), poté dojde k jeho odstranění ze serveru a k vymazání databáze. Proto, pokud je na něm něco, co byste chtěli zachránit, máte do uvedeného data možnost si vše stáhnout. Přihlášení ke stávajícím uživatelským účtům funguje bez omezení až do dne ukončení provozu.

DCS: Mil Mi-8MTV2 - lietate niekto?

Místo pro neformální pokec o čemkoli, i o věcech, které přímo nesouvisí s výcvikem a létáním.
Uživatelský avatar
Molnija1985
VIP člen
VIP člen
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12. zář 2019 16:11:52
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

DCS: Mil Mi-8MTV2 - lietate niekto?

Nový příspěvek od Molnija1985 »

Ahojte,

trochu som si naštudoval čo vlastne lietate, priznám sa mne sú tieto mašiny cudzie F/A-18C, M2000C, AV-8. Na mňa je celý imperiálny systém jedna veľká zvrátenosť, preto keď som svojho času lietal "bojové prasiatko" tak som bol z toho veľmi nešťastný a na kolene som mal prevodník z imperiálneho systému na metrický. Naviac všetky tie avionické systémy, MFDčká a MFCDčká, zložité počítače a rôzne systémy, ktoré sú chytrejšie ako ja (čo nie je až taký problém) mi tiež moc nevoňajú.

Ja potrebujem klasický sovietský blbo-vzdorný systém, kde budú pekne kilometre za hodinu, metre, jednoduché budíky, navigačný systém typu "nemachruj a ukáž rukou" s minimom displayov, jednoducho lietadlo pre chlapca z Malaciek s IQ niečo medzi Forestom Gumpom a zápasníkom MMA. Preto roky rokúce lietam starú dobrú L-39, MiG-15, MiG-21Bis a Yak-52. Mal som tú česť spoznať jedného chlapíka, bývalého pilota ČSLA a neskôr ASR, ktorý ma zaviedol do "odtajených" tajov letectva a lietania Varšavskej zmluvy. Takže v zásade o týchto NATO metodík, ktorým sa venujete vy sa tie moje postupy značne líšia. Avšak v poslednej dobe som si dosť obľúbil Mil Mi-8MTV2 (nikdy som neveril, že sa do tak niečoho škaredého zamilujem, nehovorím o žene, ale o Mi-8čke). Prosím je tu niekto kto by mi vedel pomôcť s kvalitným lietaním Mi-8 a zasvätil ma tajov tejto mašiny? Ideálne starší ročník, čo lietal ešte v časoch minulých, nepohrdnem ani novodobým pilotom. :) Pozerám, že vaši agresori občas zháňajú aj vrtulníkárov, tak ak by som lietal tak potom asi toto :) Prípadne MiG-21Bis...a boh vás ochraňuj keď molňáskovi dajú do rúk MiG-23BN...to budete meniť stratégiu každý týždeň.

Molňas
Zakladatel původního UVP, Čestný člen TOP GUN / Original UVP Founder, TOP GUN Honorary Member
Obrázek
Uživatelský avatar
DeMonteur
Instruktor
Instruktor
Příspěvky: 16
Registrován: pát 20. dub 2018 17:47:24
Bydliště: Třebíč

DCS: Mil Mi-8MTV2 - lietate niekto?

Nový příspěvek od DeMonteur »

Ja som tu zatial jediný pilot vrtuľníkov. Neviem o nikom z vrtuľníkárov starších ročníkov čo by lietali DCS.
Helicopter Qualified Instructor
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Molnija1985
VIP člen
VIP člen
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12. zář 2019 16:11:52
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

DCS: Mil Mi-8MTV2 - lietate niekto?

Nový příspěvek od Molnija1985 »

Veľmi sa teším, nepoznám žiadneho vrtulnikára...u nás na slovensku už máme UH-60 :((((( Takže nájsť nejakého pilota na Mičko je ako nájsť v sobotu večer na diskotéke v Bratislave pannu. Rád Ťa spoznávam!
Zakladatel původního UVP, Čestný člen TOP GUN / Original UVP Founder, TOP GUN Honorary Member
Obrázek
Uživatelský avatar
DeMonteur
Instruktor
Instruktor
Příspěvky: 16
Registrován: pát 20. dub 2018 17:47:24
Bydliště: Třebíč

Re: DCS: Mil Mi-8MTV2 - lietate niekto?

Nový příspěvek od DeMonteur »

Na Slovensku ešte stále lietajů aj 17ky. A majú ich pomerne dobre modernizované.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Helicopter Qualified Instructor
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Molnija1985
VIP člen
VIP člen
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12. zář 2019 16:11:52
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

DCS: Mil Mi-8MTV2 - lietate niekto?

Nový příspěvek od Molnija1985 »

Hej to je pravda, myslím, že zo 17tiek lieta len "SARka" tú som videl veľa krát, krásna mašina, s krásnym náterom. Inak v Piešťanoch (v múzeu) máme raritný kúsok, tam je osmička vo verzii pre rádioelektronický boj ešte z ČSLA. Inak ak sa môžem spýtať, ty si Slovák? Najskôr som si myslel, že s tou slovenčinou sranduješ :) ale teraz ako tak vidím, tak po slovensky Ti to ide dobre...lepšie ako Husákovi po česky :D
Zakladatel původního UVP, Čestný člen TOP GUN / Original UVP Founder, TOP GUN Honorary Member
Obrázek
Uživatelský avatar
DeMonteur
Instruktor
Instruktor
Příspěvky: 16
Registrován: pát 20. dub 2018 17:47:24
Bydliště: Třebíč

Re: DCS: Mil Mi-8MTV2 - lietate niekto?

Nový příspěvek od DeMonteur »

Áno som Slovák.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Helicopter Qualified Instructor
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
DeMonteur
Instruktor
Instruktor
Příspěvky: 16
Registrován: pát 20. dub 2018 17:47:24
Bydliště: Třebíč

DCS: Mil Mi-8MTV2 - lietate niekto?

Nový příspěvek od DeMonteur »

K tomu sovietskemu blbo-vzdornému systému. Dúfam že tvoj mozog dokáže zastúpiť počítače v moderných strojoch. Občas to bude treba. Metodiky možno... Taktika nie.

K jednotkám: Zo začiatku sú pre naučenie sa správnej zostupovej osi na pristátie su metre a km/h lepšie. Pre spoločné polety sa bude treba prepočítavať to za behu na feety a knoty, nm. Inak imperiálne jednotky majú jednoduchšie definície a dávajú v letectve väčší zmysel. Nehľadiac na to že výškomery kalibrované na feety sú presnejšie. Inak dnes sa snáď objavím na TS
Helicopter Qualified Instructor
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Molnija1985
VIP člen
VIP člen
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12. zář 2019 16:11:52
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

DCS: Mil Mi-8MTV2 - lietate niekto?

Nový příspěvek od Molnija1985 »

Super. Pokusim sa vecer tiez prist na TS. Momentalne som bez Pc tak skusim TS rozbehat na notase mojej manzelky. Tesim sa...

P.s: moj mozog dokaze zastupit vela veci, avsak moze sa to kapanek lisit od ocakavaneho vysledku :D
Zakladatel původního UVP, Čestný člen TOP GUN / Original UVP Founder, TOP GUN Honorary Member
Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host