Oznámení o ukončení provozu

Vážení kolegové a příznivci UVP, toto diskusní fórum ukončí dne 31.12.2024 svůj provoz!

Není již možné registrovat nové uživatelské účty a fórum je přepnuto do režimu Jen pro čtení - čili už nelze vkládat nová témata ani příspěvky. V tomto režimu bude fórum fungovat až do konce tohoto roku (31.12.2024), poté dojde k jeho odstranění ze serveru a k vymazání databáze. Proto, pokud je na něm něco, co byste chtěli zachránit, máte do uvedeného data možnost si vše stáhnout. Přihlášení ke stávajícím uživatelským účtům funguje bez omezení až do dne ukončení provozu.

SU 27 body obratu

Vše, co se týká instalace, provozu a nastavení simulátoru DCS World.
ogyasi

SU 27 body obratu

Nový příspěvek od ogyasi »

Zdravím všechny piloty
Nějaký čas jsem létal su SU 25 a řekl jsem si že si udělám radost a zakoupil SU 27. Přelouskál jsem za pomoci překladače anglický manuál. V základních věcech je to skoro stejné. Jediné na čem jsem se zasekl jsou body obratu. U SU 25 jsou označeny čísli 1,2,3 atd na HUD displeji mezi kterými se přepíná ale u SU 27 na displeji nejsou.
Přepínám mezi body obratu ale vlastně nevím kam vedou :D . Někde mi něco uniká. Poradte prosím
Uživatelský avatar
Bimbác
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

SU 27 body obratu

Nový příspěvek od Bimbác »

Zdravím kolegu pilota!

Je to poměrně jednoduché. Musíš si zvolit režim Trasa - rusky "Маршрут" - МРШ. To uděláš tak, že mačkáš 1 do doby než se ti tento režim zobrazí na HUD.
su27_1.jpg
Na HDD, víceúčelovém displeji se ti pak ukáže letová trať s vyznačenými a očíslovanými traťovými body.
su27_2.jpg
su27_4.jpg
Mezi nimi si standardně přepínáš klávesami Ctrl+` (je to ta klávesa s vlnovkou nad tabulátorem). Displej zoomuješ pomocí kláves - = (mezi nulou a Backspace), měřítko se zobrazuje v levém spodním rohu obrazovky. Číslo udává rozlišení v kilometrech.
su27_3.jpg
Vybraný traťový bod je pak zobrazen s výplní a kurzem příletu k němu.
su27_5.jpg
su27_6.jpg
V případě dalších dotazů jsem k dispozici! ;)
Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Qualified Instructor - Naval Aviator, Qualified Instructor - AWACS
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ogyasi

SU 27 body obratu

Nový příspěvek od ogyasi »

Díky moc. Jak je to hned jednoduší když se dá ten displej zoomovat :D :D :D . Ještě jednou dík
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti