Oznámení o ukončení provozu

Vážení kolegové a příznivci UVP, toto diskusní fórum ukončí dne 31.12.2024 svůj provoz!

Není již možné registrovat nové uživatelské účty a fórum je přepnuto do režimu Jen pro čtení - čili už nelze vkládat nová témata ani příspěvky. V tomto režimu bude fórum fungovat až do konce tohoto roku (31.12.2024), poté dojde k jeho odstranění ze serveru a k vymazání databáze. Proto, pokud je na něm něco, co byste chtěli zachránit, máte do uvedeného data možnost si vše stáhnout. Přihlášení ke stávajícím uživatelským účtům funguje bez omezení až do dne ukončení provozu.

Občasný problém s FPS

Vše, co se týká železa nebo programového vybavení. Jen pro věcnou diskusi, srovnání, nebo rady. Žádné reklamy nebo války!
Uživatelský avatar
Molnija1985
VIP člen
VIP člen
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12. zář 2019 16:11:52
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Občasný problém s FPS

Nový příspěvek od Molnija1985 »

Ahojte chalani,

mám taký menší problém v DCSku, konkrétne občas sa mi stáva, že po načítaní misie mám FPS medzi 30 - 45 FPS. Keď hru reštartujem, tak mám opäť všetko v porádečku a mám na 65 - 95 FPS. Mám vlastnú misiu, resp. kampaň ktorú si lietam pre Mi-8MTV2. Je v nej 568 jednotiek. To by ale nevadilo, nakoľko keď všetko beží ako má tak FPS mám v poriadku na tých v priemere 80 framov. Všetko mám nastavené na max. a nastavenia som nemenil. Mám podozrenie ako DCSko niekedy načítalo grafický adaptér korektne a niekedy ako keby mal s ním problém. V DXdiagnostike ani v NVidia diagnostike nie je nič čo by referovalo chybu. Pozrel som aj DCS logy a okrem missedtextures tam žiadne výrazné chyby tiež nie sú. Žiaľ neviem skonštatovať či sa to deje len pri DCS alebo aj iných produktoch, okrem DCS nič moc nehrávam.

Zostavu tu niekde uvádzam vo fóre ale pre istotu ešte raz:
i9 9900K, 32GB RAM DDR4, RTX 2080S, 0.5TB M.2 a 2TB HDD (DCS na M2), TiR5 PRO,X52PRO + peddals, W10 prof SK (legal), najnovší graf. adapter

za akékoľvek postrehy nápady, odkazy....vrelá vďaka

letu zdar
Molňas
Zakladatel původního UVP, Čestný člen TOP GUN / Original UVP Founder, TOP GUN Honorary Member
Obrázek
Uživatelský avatar
danvac
Aspirant
Aspirant
Příspěvky: 16
Registrován: ned 08. kvě 2016 19:28:37

Občasný problém s FPS

Nový příspěvek od danvac »

Alt+Enter jsi zkousel?
Uživatelský avatar
Molnija1985
VIP člen
VIP člen
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12. zář 2019 16:11:52
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Občasný problém s FPS

Nový příspěvek od Molnija1985 »

Ahoj,

hmmm neskúšal, čo je ALT+Enter, nie je to WIN klávesová skratka na maximalizovanie obrazu? Mám nastavený full screen.

Molňas
Zakladatel původního UVP, Čestný člen TOP GUN / Original UVP Founder, TOP GUN Honorary Member
Obrázek
Uživatelský avatar
Bimbác
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Občasný problém s FPS

Nový příspěvek od Bimbác »

Alt+Enter přepne natvrdo na Fullscreen. DCS má ten problém, že ve Windows 10 standardně do Fullscreenu nepřepne, i když je tak nastavené - je potřeba to přepnout růčo.
Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Qualified Instructor - Naval Aviator, Qualified Instructor - AWACS
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Molnija1985
VIP člen
VIP člen
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12. zář 2019 16:11:52
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Občasný problém s FPS

Nový příspěvek od Molnija1985 »

Takže po zapnutí DCS mám ešte preventívne kliknúť na ALT+ENTER? Lebo v konfigurácii mám nastavený fullscreen a aj obrazovku mám na full, nevidím hru v okne.

Po spustení sa mi takto zobrazuje (tu je vidieť, že v okne nebeží):
Screen_200202_212013.png
a z letu (opäť vidieť, že je na fullscreen, žiadne okno sa nezobrazuje):
Screen_200202_120844.png
Zakladatel původního UVP, Čestný člen TOP GUN / Original UVP Founder, TOP GUN Honorary Member
Obrázek
Uživatelský avatar
Bimbác
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Občasný problém s FPS

Nový příspěvek od Bimbác »

Jo, rozhodně je lepší ten Alt+Enter dát. Vnitřní plocha okna má stejný rozměr jako rozlišení, takže tam ta hranice není vidět. Měl jsem úplně stejný problém jako ty, a tohle dost pomohlo.
Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Qualified Instructor - Naval Aviator, Qualified Instructor - AWACS
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Molnija1985
VIP člen
VIP člen
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12. zář 2019 16:11:52
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Občasný problém s FPS

Nový příspěvek od Molnija1985 »

Veľmi pekne ďakujem za pomoc Bimbáci a Danvaci...
Zakladatel původního UVP, Čestný člen TOP GUN / Original UVP Founder, TOP GUN Honorary Member
Obrázek
Uživatelský avatar
danvac
Aspirant
Aspirant
Příspěvky: 16
Registrován: ned 08. kvě 2016 19:28:37

Občasný problém s FPS

Nový příspěvek od danvac »

Ono stači zobrazit si fps, dát alt+enter a měl bys vidět, co dělaji fps. Taky přeskakování ze hry do Windows a zpět, Ti ten fullscreen sem tam vypne.

Taky jsem nedávno řešil, proč mi někdy nejde nVidia Shadowplay a myslim, že na to mělo taky vliv alt+enter.

Mimochodem ve Windows 10 je Game Bar, které Ti taky může kazit výkon - fullscreen. Nedávno jsem narazil na nějaké hrátky v registrech, které to "vypnout".

https://forums.eagle.ru/showthread.php?t=257972

Ale neměřil jsem, jestli to doopravdy funguje.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host