Fórum úspěšně aktualizováno!

Zde ukládáme všechny informace ze Správy fóra, které už nejsou aktuální.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Bimbac
Administrátor
Příspěvky: 315
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Fórum úspěšně aktualizováno!

Příspěvek od Bimbac » pon 01. led 2018 12:30:29

Vážení kolegové a kolegyně,

je mi potěšením vám oznámit, že fórum bylo úspěšně upgradováno na verzi 3.2.1. Tento upgrade přinesl mnoho dílčích vylepšení, především z hlediska vnitřního fungování a bezpečnosti. Zároveň bylo možné PHP databázi převést na standard 7.1, což by zase mělo zvýšit rychlost odezvy a přinést podporu některých nových funkcí.

Tento upgrade také přinesl pár omezení, především nutnost použití nové šablony. S novou verzí již nebylo možné použít stávající šablonu, protože její autor ukončil vývoj a tato šablona nebyla s novou verzí PHPBB kompatibilní. Vývoj převzal jiný vývojář, kterému se povedlo zabezpečit to hlavní: umožnit použití této šablony i v nové verzi fóra. Šablona sice funguje, ale ještě není úplně dotažená. Chybí například plovoucí navigační lišta, takže pro použití navigace je třeba se vrátit na začátek stránky - tuto nepříjemnost zkusíme obejít tlačítkem pro návrat. Doufáme, že další vývoj přinese zlepšení; jinak bychom byli nuceni přejít na jinou šablonu, protože uživatelský komfort je pro nás prioritou.

Dále jste určitě zaregistrovali, že už nám konečně fungují webové stránky, což je ta dobrá zpráva. Špatná je, že se vzhledem k nedostatku času nepodařilo dotáhnout vývoj naší vlastní šablony, proto je použita dočasná náhradní. Na obsah webu by to ale nemělo mít zásadní vliv. Stránky jsou sice po technické stránce funkční, nicméně se ještě pracuje na stránce obsahové. Proto vás prosíme o trpělivost, doufáme, že vše bude hotovo v prvním kvartálu tohoto roku.

Další věcí, kterou se podařilo rozjet, je naše stránka na Facebooku. Kdo máte svůj profil na Facebooku, lajkujte a sdílejte, protože zde budeme prioritně zveřejňovat novinky a oznámení. Chystám i náš vlastní YouTube kanál, kde s vámi budeme sdílet naše videa a tutorialy (pokud to čas dovolí ;) )

Přeji vám všem všechno nejlepší v Novém roce 2018 a doufám, že si spolu zalétáme víc a lépe, než v tom roce minulém.

Letu Zdar!


Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Instruktor TOP GUN, ATC/GCI Instruktor
Obrázek

Zamčeno