Objasnění problematiky aktivity uživatelů

Informace o všem, co se týká provozu a údržby fóra
Pravidla fóra
  • Příspěvky mimo téma (Off-topic) budou mazány.
  • V tomto fóru je zakázáno dodatečně upravovat a mazat příspěvky. Proto dávejte pozor, co píšete!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bimbac
Administrátor
Příspěvky: 288
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Objasnění problematiky aktivity uživatelů

Příspěvek od Bimbac » čtv 02. úno 2017 22:10:57

Vážení kolegové a kolegyně,

administrátorům fóra často chodí e-maily od vyděšených uživatelů ohledně deaktivace jejich účtů. Rádi bychom vám objasnili, o co jde.

Jak určitě víte - protože jste si je jistě podrobně prostudovali už při registraci - pravidla našeho fóra vyžadují, aby uživatel vykázal nějakou aktivitu během dvou kalendářních měsíců, jinak bude jeho účet deaktivován a uživatel náležitě upozorněn - e-mailem od Administrátora. To se nám daří a snad nikdy jsme někoho nevypnuli jen tak. Co se děje pak? Uživatel je v uvedeném e-mailu upozorněn na svou dlouhodobou neaktivitu a poučen, že pokud do 14 dnů od odeslání varovného e-mailu nepožádá o aktivaci účtu a neprokáže nějakou aktivitu, jeho účet bude po uplynutí lhůty odstraněn.

K tomu by se hodilo říct pár věcí: Předně, registrujte se pomocí e-mailu, na kterém jste dosažitelní! Chápeme snahu některých uživatelů o anonymitu, ale jste sami proti sobě. Pokud máte deaktivovaný účet, nepřihlásíte se - je tudíž zbytečné vám posílat Soukromou zprávu. Pokud uvedete fiktivní nebo "minutový" e-mail, připravíte nás o jedinou možnost vás kontaktovat! Myslete na to, protože pokud si pak bude někdo stěžovat, tak vás upozorňujeme, že takovéto zprávy letí rovnou do koše. Administrátoři fóra vidí IP adresy VŠECH registrovaných uživatelů - známe i vaše poskytovatele připojení, takže se schovávat nemusíte, je to zbytečné. Z toho pro nás vyplývá velká odpovědnost ohledně ochrany informací o uživatelích, ale nemusíte se bát. Tyto informace NIKDY a za žádných okolností NEPOSKYTUJEME třetím osobám, kromě případů, kdy nám takovou povinnost ukládá zákon, například pokud nás o ně požádá Policie nebo soud.

A co tedy znamená ona uživatelova aktivita? Je to jednoduché: stačí se na fórum přihlásit! Nic jiného. Nesledujeme, která témata si prohlížíte, ani jak často k nám chodíte. Opravdu je třeba se jen přihlásit. Datum posledního přihlášení uživatele je totiž to, co rozhoduje a od kdy se počítá ona lhůta. Je to pohodlnější i pro vás, protože po přihlášení se vám červeně označí všechna fóra, ve kterých něco přibylo. Stačí pak v záhlaví stránky kliknout na odkaz Nové příspěvky a ihned vám je fórum samo vyhledá - přehledně a jasně!

Někteří uživatelé se nás v minulosti ptali, proč mají na začátku omezená práva a proč jejich příspěvky musí schvalovat moderátor. Nebudu tu opakovat pravidla fóra, ale mohu vám zcela otevřeně a s čistým svědomím sdělit, že za celou dobu fungování nenapadl naše fórum JEDINÝ SPAMMER, ani nedošlo k jeho hacknutí nebo krádeži dat. Myslím, že není třeba toto téma dále rozvádět.

Nic z toho by ale nefungovalo, nebýt vaší spolupráce. Proto, pokud budete rozmrzelí ohledně toho, že vaše první tři příspěvky důsledně zkontrolujeme, než je pustíme do oběhu, pak vězte, že nám jde jen a pouze o bezpečnost nás všech a vaše uživatelské pohodlí - je tu pouze ten obsah, který tu všichni chceme, a ne věci, které sem nepatří.

Díky za pozornost a přeju vám všem hodně příjemných chvil s námi a naším fórem! ;)


Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Instruktor TOP GUN, ATC/GCI Instruktor
Obrázek

Odpovědět