Problémy s vytížením a konektivitou

Informace o změnách, vylepšeních a aktualizacích fóra.
Uživatelský avatar
Bimbac
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 440
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Problémy s vytížením a konektivitou

Nový příspěvek od Bimbac »

Vážení kolegové,

bohužel se během uplynulého víkendu opět projevily problémy s dostupností a fungováním fóra. Podařilo se jej obnovit do funkčního stavu, ale byli jsme nuceni přijmout určité kompromisy, se kterými bych vás chtěl nyní seznámit. Ještě než to ale udělám, chtěl bych vysvětlit jednu základní věc: Web a fórum UVP běží na standardním webhostingu, kde existuje poměrně tvrdý limit na velikost webu, databáze, a hlavně počtu současně běžících PHP procesů. Pokud se sejde mnoho požadavků naráz, fronta příkazů databáze se zahltí a to vede k pádu fóra s chybou 503. Jsou v podstatě jen dvě možnosti, jak tomu předcházet. První je optimalizace fóra a ořezání času pro určité operace a délku sessions (instancí připojení), nebo přechod na dražší verzi webhostingu. První možnost představuje určitý diskomfort pro naše uživatele, ta druhá by mohla znamenat to, že by se tu začaly objevovat různé reklamní bannery, nebo bychom museli začít vybírat příspěvky od uživatelů, pro pokrytí nákladů spojených s provozem. Připomínám, že provoz UVP je hrazen výhradně a pouze ze soukromých peněz a nikdo na něj nepřispívá.

Protože se snažíme navázat na tradici a uživatelskou základnu původního UVP, chceme tu být hlavně pro vás a tudíž není náš záměr z toho dělat komerční projekt. Vy jako uživatelé se ale zase musíte smířit s tím, že tu některé věci fungují jinak než u konkurence, která si může dovolit robustní placené řešení. Takže, jaké změny jsme provedli?
  1. Délka session byla omezena na 6 minut, poté vás fórum automaticky odhlásí. Pokud píšete příspěvek, myslete na to. Používejte funkce Uložit koncept nebo Náhled, tím se časovač vyresetuje.
  2. Doba pro editaci příspěvku po jeho odeslání nebo jeho smazání je jednotně 10 minut. Poté už další úpravy nebudou možné. Jediný, kdo může váš příspěvek editovat nebo smazat po uplynutí této lhůty, je administrátor nebo moderátor.
  3. Od teď jsou veškerá nastavení fóra, která nejsou součástí uživatelských profilů, uložena v cookies. Pokud je odstraníte, vaše nastavení se vyresetuje - uživatelského profilu a hesla se to netýká!
  4. Návštěvníkům nebo nepřihlášeným uživatelům se nezobrazují nepřečtené příspěvky. Lze je stále číst, ale musíte si je vyhledat ručně, nebo prosurfovat fórum.
    EDIT: Toto již neplatí. Přesměrovali jsme uživatelská nastavení do cookies a přesměrovali vyhledávání, takže by to nemělo ovlivňovat výkon fóra. Tato funkce je tím pádem zpátky.
  5. Pokud budete mít potíže nebo dotazy, neváhejte nám dát vědět. Pokud o problému nevíme, nemůžeme ho řešit ;)
  6. Nastavení parametrů a funkcí fóra není konečné a může se kdykoli změnit s ohledem na jeho celkovou funkčnost a provozuschopnost. Na plánovaný výpadek budeme dopředu upozorňovat.
Díky za pozornost a spolupráci.


Naposledy oživil Bimbac v čtv 20. úno 2020 18:18:59


Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Instruktor TOP GUN, ATC/GCI Instruktor
Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host