Informace o výcviku

Zde najdete novinky a zprávy z výcviku, o které se s vámi chceme podělit. Do této sekce mohou přispívat jen členové TOP GUN.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Bimbac
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 460
Registrován: sob 07. kvě 2016 18:54:42
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Informace o výcviku

Příspěvek od Bimbac » stř 07. čer 2017 17:09:35

Vážení kolegové a kolegyně,

zde jsou uvedené základní informace o výcviku ve Škole stíhacích pilotů - TOP GUN. Najdete tu všechno, co budete potřebovat pro létání u nás.

Základní výcvik pilotů provádí 1. letka MB2 "Falcon Flight". Každý, kdo vstoupí do jejích řad, projde úspěšně výcvikem, složí závěrečnou zkoušku a projeví zájem, má automaticky zaručené místo v našem výcvikovém programu.

Náš systém výcviku a výcviková osnova jsou našim duševním vlastnictvím a proto se tu o nich nic nedočtete - přístup k těmto dokumentům mají pouze osoby s "potřebou znát" (Need-to-Know), v našem případě pouze velitelé rojů a instruktoři, v omezené míře i naši piloti ve výcviku. Je tomu tak proto, že v určité míře vycházíme ze skutečných výcvikových materiálů, postupů a zkušeností pilotů Vzdušných sil AČR, dále pak našich vlastních taktických poznatků a analýz a v neposlední řadě i odborných publikací, zabývajících se tímto tématem. Výsledkem je naše specifické know-how, a to si pochopitelně chráníme.

Náš výcvik je zaměřen především na moderní (rozuměj současnou i perspektivní) taktiku vzdušného boje, především taktiku pro boj za hranicí vizuální dohlednosti (BVR) a blízký vzdušný boj za jakýchkoli podmínek, včetně zhoršené viditelnosti a elektronického rušení (ECM). Snažíme se o to, aby pilot, který projde naším výcvikem, měl dostatečný nálet hodin i nutnou teoretickou přípravu pro to, aby byl velmi obtížně sestřelitelný. Neprodukujeme nezranitelné supermany ani taktické génie, ale naši absolventi mohou úspěchu mise hodně pomoci, nebo naopak uškodit, podle toho, na které straně fronty se nacházíte.

Základem všeho je umění dokonale zvládnout svůj letoun ve všech fázích letu - během startu, plnění úkolu i přistání. Toto se naučíte už během základního výcviku. My vás naučíme využívat letoun jako zbraňový systém nejen při samostatné bojové činnosti, ale i jako součást leteckého svazu, plnícího specifický úkol. Provedeme vás všemi aspekty vzdušného boje, od nemanévrujících cílů až po letouny, pilotované Agresory, kteří budou každou vaši chybu nemilosrdně trestat. A díky přechodu na víceúčelový letoun se u nás naučíte útočit na pozemní i námořní cíle, včetně schopnosti nejen přesně zasáhnout cíl, ale zasáhnout jej i v přesně stanovenou dobu a stanoveným způsobem.

Naším hlavním výcvikovým typem je letoun F/A-18C Hornet, takže se u nás naučíte i létání z paluby letadlové lodě a plné využití veškerých možností, které tento letoun nabízí. Dále cvičíme na letounech Mirage 2000C a AV-8B Harrier.

Každý pilot, který projde naším výcvikem, se naučí používat leteckou angličtinu a frazeologii. Základy projdete už při základním výcviku, my vás naučíme především taktickou komunikaci. Zní to hrozivě, ale pro bezproblémové létání není zapotřebí více než cca 200 slov a 20 základních frázi. Proč používáme angličtinu? Inu proto, že pro mnohé speciální činnosti vojenského letectva neexistuje přímý český ekvivalent a je velice těžké vymýšlet něco speciálního jen pro tento účel. Proto je mnohem jednodušší (i když to tak zprvu nevypadá) se naučit anglické výrazy, protože mají přesně daný význam a snadno se učí.

Tím jsem vyčerpal to, co od nás můžete očekávat vy. A co od vás chceme my?

Každý pilot, který má zájem o výcvik ve Škole Stíhacích Pilotů (TOP GUN), musí splňovat tyto požadavky:
 • Úspěšně absolvovat základní výcvik u 1. letky MB2.
 • Vlastnit modul s letounem F/A-18C Hornet, případně letouny Mirage 2000C a AV-8B Harrier.
 • Vlastnit aktivovanou licenci programu UniversRadio.
 • Po přijetí do výcviku zakoupit program TacView, minimálně verzi Standard. Tady vám to trošku usnadníme: pokud budete u nás ve výcviku a budete mít zájem o verzi Advanced, díky naší přímé spolupráci s autorem programu má naše škola doživotní slevu, takže tuto verzi zakoupíte za cenu verze Standard.
 • Vůli a spolehlivost.
 • Účastnit se pravidelně výcviku při minimálním náletu 1 hodina týdně. Létáme zpravidla v pátky nebo soboty vždy v rozmezí 20:00 - 23:00, po předchozí žádosti s minimálně dvoudenním předstihem je možné si domluvit individuální výcvik.
 • Týmového ducha.
Toto jsou základní povinnosti pilota ve výcviku:
 • Minimální roční nálet na pilota 50 letových hodin, z toho
  • 20 hodin VFR
  • 10 hodin IFR
  • 10 hodin NOC
  • 10 hodin ACM
 • Účastnit se společného výcviku minimálně 1x do měsíce
 • Každou absenci na plánovaném výcviku řádně omluvit
 • Maximální počet neomluvených absencí 10
Pokud jste ochotni splnit naše požadavky a nebojíte se přijímat výzvy, jste očekáváni!

P.S. Případné dotazy zasílejte Soukromou zprávou, nebo do Otázek a odpovědí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Ti, kdož vědí, nemluví.

Velitel Společného Výcvikového Centra, Instruktor TOP GUN, ATC/GCI Instruktor
Obrázek

Zamčeno