Oznámení o ukončení provozu

Vážení kolegové a příznivci UVP, toto diskusní fórum ukončí dne 31.12.2024 svůj provoz!

Není již možné registrovat nové uživatelské účty a fórum je přepnuto do režimu Jen pro čtení - čili už nelze vkládat nová témata ani příspěvky. V tomto režimu bude fórum fungovat až do konce tohoto roku (31.12.2024), poté dojde k jeho odstranění ze serveru a k vymazání databáze. Proto, pokud je na něm něco, co byste chtěli zachránit, máte do uvedeného data možnost si vše stáhnout. Přihlášení ke stávajícím uživatelským účtům funguje bez omezení až do dne ukončení provozu.

DCS - aké ďalšie moduly a mapy by ste rádi videli?

Místo pro neformální pokec o čemkoli, i o věcech, které přímo nesouvisí s výcvikem a létáním.
Uživatelský avatar
Molnija1985
VIP člen
VIP člen
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12. zář 2019 16:11:52
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

DCS - aké ďalšie moduly a mapy by ste rádi videli?

Nový příspěvek od Molnija1985 »

Chalani,

trocha polemiky a teoretizovania ešte nikoho nezabilo. A koniec koncom možno budeme inšpirovať samotný ED/TFC, 3rd parties. Aký DCS modul a mapy by ste prijali a prečo?

Lietadlá:
DCS Su-22M4 -> moje najobľúbenejšie éro, zamiloval som sa do tej mašiny hneď ako som ju ako decko prvý krát videl
DCS Su-25A -> pre mňa dokonalý stroj, masívny, brutálne opancierovaný a enormne vyzbrojený na bojisko studenej vojny a naviac s jednoduchými avionickými systémami
DCS MiG-29A -> toto asi nepotrebuje odôvodnenie
DCS Su-24M -> vždy som chcel túto mašinu vidieť a sedieť v nej, naviac tu ma skôr láka pozícia operátora zbraňových systémov
DCS L-410UVP -> nádherné až rozprávkové lietadielko pre transportné a prieskumné misie

DCS Mirage F1 -> zo západných strojov sa mi veľmi páči táto mašina
DCS Tornado IDS -> ďalšia nádherná západná mašina pre CAS

Mapy:
Cold War Europe (1965 - 1985) -> ideálna pre kampane a misie studenej vojny, mapy československa, poľska, maďarska, nemecka, francúzka, británie, rakúska (nemusela by byť celá rozloha pochopiteľne)
Afganistan (1979 - 1989) -> mapa zasadená počas intervencie sovietskych vojsk do Afganistanu
olasť Astrachaň (1999 - 2010) -> napr. free mapa nie moc veľká s výcvikovým priestorom pre VVS, výborné na výcvik

prosím skúsme dávať veci, ktoré sú naozaj reálne a zrealizovateľné (plánujem písnuť potom na stránky EDu) nejaké DCS F-35, alebo DCS Su-30MKI asi nepripadá v úvahu, to každý pochopí :D
Zakladatel původního UVP, Čestný člen TOP GUN / Original UVP Founder, TOP GUN Honorary Member
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin2487
Velitel letky
Velitel letky
Příspěvky: 18
Registrován: ned 11. čer 2017 14:32:10

DCS - aké ďalšie moduly a mapy by ste rádi videli?

Nový příspěvek od Martin2487 »

Mám to dost podobně. Obecně mě velmi zajímají všechna ruská letadla od Mig-21MF a modernější. K Mig-29A bylo v nedávné době vyjádření, že mají dost podkladů aby ten letoun udělaly ale brání tomu postoj Rusů. L-410 mě nějak neláká. Jak jsem již říkal, velmi se těším na Mig-23MLA od Razbam. Moje hlavní letadlo je F/A-18C s kterým jsem v současné podobě celkem spokojen. Úprava identifikace a přídání datalinku ten letoun hodně posunulo, pokud jde o AA část letounu. Na co ale se těším je až konečně bude vydána nová verze kokpitu Mig-21bis na které pracují (doufám, že tento rok ale člověk u nich nikdy neví). Mig-21 je letoun ke kterému mám zvláštní vztah. Mapa Střední Evropy asi ano ale jsem realista a uvědomuji si, že je to velmi obtížný úkol (velký počet sídel, dálnic apod.) Ze západních strojů by samozřejmě bylo skvělé mít nějakou verzi Ah-64 Apache. Pak je asi hezký sen letoun F-15E o kterém Razbam tvrdí, že ho chce dělat ale tomu prostě nevěřím. Ale láká mě to protože je to moderní letoun s pilotem a WSO. Připravuje se JF-17 k vydání a tam se rozhodnu až bude více informací.
Velitel Letky Agresorů, Qualified Instructor - AWACS
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
danvac
Aspirant
Aspirant
Příspěvky: 16
Registrován: ned 08. kvě 2016 19:28:37

DCS - aké ďalšie moduly a mapy by ste rádi videli?

Nový příspěvek od danvac »

Uživatelský avatar
Gringo
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 28. srp 2019 5:43:29

DCS - aké ďalšie moduly a mapy by ste rádi videli?

Nový příspěvek od Gringo »

Vypadá to, že JF17 bude při vydání umět víc věcí než Hornet s chystaným Falconem dohromady. Silně uvažuji o koupi. Pro lítání za Red dobrá alernativa.
Já bych rád viděl v DCS EF-2000 ( jelikož muj sen F16C už je na spadnutí a tudíž splněn) ale to je stejně nereálné, jako ta F-15E ( aspon podle mně ).
Uživatelský avatar
danvac
Aspirant
Aspirant
Příspěvky: 16
Registrován: ned 08. kvě 2016 19:28:37

DCS - aké ďalšie moduly a mapy by ste rádi videli?

Nový příspěvek od danvac »

@Molnija1985 zkoušel jsi L410 v X-Plane? http://x-plane.hu/L-410/

Já po dalších nových modulech už ani moc netoužím a vystačím si s Mi-8 a Mi-24.
Uživatelský avatar
Molnija1985
VIP člen
VIP člen
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12. zář 2019 16:11:52
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

DCS - aké ďalšie moduly a mapy by ste rádi videli?

Nový příspěvek od Molnija1985 »

Ee lietam len DCS, som rad ze mam aspon na to trochu casu. No mne ked vyjde aspon jedna zo spominanych masin, tak tiez budem ma svoje :) inak na 24 sa tiez nesmierne tesim a prave k tomu by bol skvely afganistan 1979 - 1988.
Zakladatel původního UVP, Čestný člen TOP GUN / Original UVP Founder, TOP GUN Honorary Member
Obrázek
Uživatelský avatar
PauraCZ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 282
Registrován: stř 18. kvě 2016 11:45:25
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

DCS - aké ďalšie moduly a mapy by ste rádi videli?

Nový příspěvek od PauraCZ »

Moje vysněné stoje už jsou F14 a F18. Na mapě Zálivu si s nimi můžu hrát u letadlovky.
Jediné co ještě očekávám tak, Supercarrier, Mi-24, F-4U a k tomu třebas mapu Pacifiku s WWII jednotkami.
Co předpokládám že stejně nebude tak Rafael a Gripen možná horizont 25let.

Čím víc map tím méně se budeme na serverech potkávat, takže mapu Sýrie beru jako předposlední co pořídím, ale jen kvůli kampani.
Kvalifikovaný Instruktor TOP GUN a Instruktor letky =MB2= 1.Flight - Falcon Flight, Intermediate Flight Controller
Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host